Депульпирование зуба

Зубной нерв (или как профессионально выражаются стоматологи – пульпа) – это соединительная ткань, которая содержит множество кровеносных сосудов и лимфатических узлов, нервных окончаний. Главная роль, которую она играет в строении зуба, – создание естественного барьера к проникновению в периодонт опасных микроорганизмов. Пульпа питает окружающие ткани и защищает от негативного воздействия. Удаление нерва зуба – это вынужденная мера стоматологического лечения, как следствие несвоевременного очищения полости рта от кариеса. В зависимости от повреждения пульпы, врач принимает решение о полной или частичной её ампутации.

Основные показания к удалению пульпы или зубного нерва

Удаление нерва зуба необходимо при развитии острого воспаления. Основные показания:

  • поражение большей части зуба глубоким кариесом;
  • протезирование зубов, растущих под наклоном;
  • механическое повреждение и сколы эмали, затрагивающие нерв.

Часто пациенты обращаются к стоматологу при остром воспалении (пульпите). О таком состоянии свидетельствуют следующие симптомы:

  • сильная пульсирующая зубная боль, усиливающаяся в ночное время;
  • длительная болезненная реакция на холодную или горячую пищу;
  • повышенная температура тела.

Если пациент перетерпел боль, спасаясь лекарственными средствами, то пульпит может перейти в хроническую форму и не давать особых проявлений. Это не значит, что можно избежать процедуры ампутации. Часто из-за провоцирующих факторов возникает гнойный абсцесс, что грозит развитием следующей стадии заболевания – периодонтитом.

Особый подход в лечении пульпита требуется, при удалении нерва зуба мудрости. По симптомам такое воспаление пульпы ничем не отличается от обычного случая. Главная проблема в расположении этих зубов в ротовой полости и сложности их корневой системы. Удаление нерва зуба мудрости и сохранение его коронки возможно при правильном расположении. Спасти такой зуб можно, если своевременно обратиться к стоматологу.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)