Красива посмішка – одна з умов привабливості людини. Тому мати естетично-ідеальні зуби – мрія багатьох. Але з роками під дією постійного навантаження на зуби можуть виникати сколи, тріщини, колір зубів може змінюватись під впливом шкідливих звичок. Тривале лікування не завжди є оптимальним рішенням через брак часу або ж неможливість виправити естетику, як належить. На щастя, у сучасному світі завдяки технологіям сліпуча посмішка доступна не лише голівудським зіркам, а й будь-кому, хто має таке бажання. Одним з найшвидших та найпрактичніших способів отримати гарну та естетично привабливу посмішку є встановлення вінірів. Ви можете звернутися до однієї зі стоматологічних клінік у місті, наприклад до Smile Clinic, щоб отримати відмінний результат. Встановлення вінірів у Києві (район Позняки) стало легким та доступним.
Вініри – це тонкі склокерамічні накладки товщиною 0,2-0,3 мм, які кріпляться на фронтальну частину зуба за допомогою спеціального цементу і коригують естетику посмішки.
Вініри дозволяють змінити колір, скоригувати форму зубів, приховати дефекти та захистити зуби від впливу зовнішніх чинників.
Коли рекомендовано встановити вініри?
Вініри здатні вирішити цілий ряд естетичних пролем. Головна мета їх встановлення – допомогти пацієнту уникнути дефектів і почувати себе більш впевнено завдяки ідеальній посмішці. Найпоширенішими передумовами до їх встановлення є:
- наявність великої кількості пломб на зубній поверхні, які псують зовнішній вигляд;
- зуб має неправильну форму, наявність сколів та тріщин на передніх зубах, пошкодження через карієс або травми;
- зуб викривлений або має неправильне розташування;
- пожовтіння емалі, різниця в кольорі, наявність плям;
- зуб має коротку коронкову частину;
- прогресує стирання зубів;
- є аномалії прикусу;
- наявність клиноподібного дефекту;
- наявність міжзубних проміжків (діастеми);
- поява темних плям внаслідок механічних ударів, флюорозу, депульпації, гіпоплазії.
Коли не можна встановлювати вініри?
Встановлення вінірів – звична та популярна процедура у сучасному світі. Проте, існує ряд протипоказань, коли вініри не рекомендовано встановлювати:
- у пацієнта виражена стертість зубної емалі;
- сформований прямий неправильний прикус;
- відсутність жувальних (задніх) зубів (в такому випадку вініри створять значне навантаження на передні зуби);
- бруксизм;
- зуб має значні руйнування (в такому випадку його краще покрити коронкою);
- існує ускладнений карієс;
- активна стадія запалення – спочатку необхідно вилікувати гінгівіт, пародонтит та інші захворювання, а потім приймати рішення про встановлення накладок.
Які переваги вінірів?
Серед основних переваг вінірів варто відзначити їх високу естетичність: пацієнт має можливість обрати бажану форму, розмір зуба та визначитись з бажаним кольором: він може бути будь-яким, починаючи від сліпучо-білого до більш природнього з легкою жовтизною (щоб не виділятись з-поміж інших природніх зубів, якщо пацієнт встановлює вініри не на всі зуби). Накладки роблять з виключно гіпоалергенних матеріалів, які надійно закривають нижній край зуба, створюючи захисне покриття, та не чинять вплив на здоров’я людини.
Після встановлення вінірів у пацієнта немає відчуття чужорідного тіла в ротовій порожнині, йому нічого не заважає та не створює жодного дискомфорту. Пацієнт може продовжувати повноцінне життя без будь-яких обмежень, адже вініри не змінюють колір під впливом харчових барвників, на їх поверхні не утворюється карієс та не накопичується зубний наліт.
Вініри не потребують особливого догляду: правила гігієни залишаються такими ж, як і для природніх зубів.
Які мінуси вінірів?
Безперечно, вас цікавлять як переваги, так і недоліки цих виробів. Основні недоліки полягають у тому, що вініри не можуть виправити всі дефекти, до того ж ціна на процедури не всім підходить. При значних відхиленнях або пошкодженнях зубів накладки можуть виявитися неефективними, тому доведеться розглядати інші варіанти протезування. Отже, виділимо основні мінуси встановлення вінірів:
- Необоротність: після встановлення вініру емаль, яка була видалена, вже не може бути відновлена.
- Потреба в дбайливому догляді: вони вимагають того ж ставлення, що й природні зуби, в іншому разі це здатне негативно вплинути на зовнішній вигляд усмішки та може стати причиною необхідності ранньої заміни накладок.
- Чутливість до тиску: важливо уникати надмірного жування твердих предметів.
- Штучний вигляд: це можливе через неправильне встановлення або вибір невідповідного кольору.
- Ціна: процедура встановлення вінірів може бути занадто дорогим задоволенням.
Але все ж таки вініри мають значно більше переваг, ніж недоліків. Важливо пам’ятати: щоб отримати голлівудську усмішку, варто ретельно доглядати за вінірами. До того ж вони не підходять для пацієнтів із прямим прикусом, бруксизмом або відсутністю кількох молярів. Необережний догляд може призвести до зниження естетики та їх ранньої заміни.
Вініри на передні зуби
Вініри на передні зуби використовують для зміни кольору, корекції форми, приховування дефектів та захисту їх від зовнішніх факторів. Вони дозволяють досягти естетичної ідеальності усмішки та вирішують ряд косметичних проблем. Надзвичайно ефективні в таких випадках:
- Зміна кольору емалі, що проявляється в пожовклому відтінку.
- Наявність темних плям на поверхні емалі, які неможливо видалити за допомогою професійного чищення.
- Необхідність реставрації зубів для приховування відколів та тріщин.
- Діастеми або треми – широкі щілини між зубами.
- Наявність коротких зубів – встановлення накладки потрібної довжини візуально змінить лінію ряду.
- Малий дефект розташування зуба, такий як нахил або кривина.
Усі ці переваги роблять їх зручним інструментом для досягнення високого стандарту косметичної реконструкції зубів.
Догляд за вінірами
Тривалість служби та зовнішній вигляд вінірів напряму залежать від того, як пацієнт веде догляд за своєю ротовою порожниною. Слідування рекомендаціям стоматологів допоможе максимально зберегти їхню ефективність. Необхідно дотримуватися декількох простих рекомендацій:
- Регулярно чистити вініри.
- Уникати кусання твердих предметів, таких як горіхи, льодяники, козинаки, а також надто твердої їжі, щоб не зіпсувати накладки.
- Утримуватися від споживання дуже гарячих або холодних продуктів підряд, щоб уникнути раптових змін температури, які можуть призвести до тріщин та пошкоджень вінірів.
- Проходити регулярні обстеження зубів у свого лікаря-стоматолога щонайменше раз на пів року.
Основні правила догляду за вінірами передбачають наступне:
- Використовувати щітки з м’якою щетиною та неабразивні пасти для чищення, щоб уникнути подряпин поверхні накладок.
- Обмежувати вживання кислотовмісної їжі в помірній кількості.
- Уникати відкушування твердих шматків їжі передніми зубами, використовувати при цьому ножі та розрізати продукти на менші шматочки.
- Регулярно проводити гігієнічне чищення в стоматології кожні 3–6 місяців для запобігання нальоту, який може спричинити руйнування ваших зубів.
Важливо пам’ятати, що догляд за вінірами вимагає уважності та дотримання усіх вище перерахованих правил.
Які вініри обрати?
Усі існуючі різновиди вінірів можна поділити на дві групи – прямі та керамічні.
Прямі вініри виконуються із композитної маси, яка наноситься безпосередньо на зуб пацієнта. Після цього лікар надає масі бажаної форми майбутнього зуба і засвічує поляризаційною лампою для затвердіння. Такий спосіб не потребує попередньої підготовки зуба і виконується в один візит.
Керамічні вініри більш популярні в сучасному світі. Це тонкі керамічні накладки, які кріпляться на поверхню зуба на спеціальний цемент. Вони виготовляються у зуботехнічних лабораторіях за спеціальним зліпком та відзначаються своєю високою естетикою і природнім виглядом.
Лікарі Smile Clinic рекомендують встановлювати керамічні вініри, адже вони мають високу естетику, відрізняються міцністю та довговічністю. Встановлення вінірів у районі Осокорків зручне для більшості пацієнтів лівого берега Києва.
Як встановлюються вініри в Smile Clinic?
Тривалість процедури встановлення вінірів залежить від обраного виду: прямі чи керамічні.
Пацієнтам стоматологічної клініки Smile Clinic ми рекомендуємо встановлювати керамічні вініри, зважаючи на їх значні переваги. Зазвичай, керамічні вініри встановлюються за декілька візитів.
Все починається з консультації лікаря-ортопеда, який проводить огляд, виявляє чи нема протипоказів до встановлення, обговорює з пацієнтом бажаний результат (форма, колір, розмір вінірів). Далі йде підготовка зубів: зуби препаруються (знімається верхній шар емалі) та робиться відтиск. Відтиски передаються у зуботехнічну лабораторію для виготовлення постійних вінірів. Поки вони виготовляються, зуби пацієнта потрібно захистити від впливу зовнішніх факторів, тому встановлюються тимчасові вініри.
Фінальний етап – фіксація: знімаються тимчасові вініри та фіксуються постійні.
Термін служби вінірів
Хоча товщина накладок на зуби становить всього 0,1–0,5 мм, ці вироби не поступаються іншим видам дентальних протезів за тривалістю експлуатації. Термін їхньої служби залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені, від дбайливості та правильного догляду. Керамічні вініри виявляються більш довговічними як у функціональному, так і в естетичному аспектах (можуть прослужити 10–15 років). Термін експлуатації люмінірів ще більший — до 20 років (за умови, що фіксація мікропротезів залишається надійною і поверхня зберігає свій первісний вигляд, вініри можуть успішно використовуватися й надалі).
Однак важливо враховувати, що цей термін може бути скорочений або збільшений, що залежить від індивідуальних особливостей пацієнта, його стану здоров’я, а також якості та професійності встановлення вінірів. Регулярні візити до стоматолога та дотримання рекомендацій щодо догляду сприяють тривалому та успішному використанню накладок.
Яка вартість встановлення вінірів у клініці Smile Clinic?
На вартість встановлення вінірів значною мірою впливає вартість робіт зуботехнічної лабораторії, які створюють вініри згідно побажань пацієнта по кольору, формі та розміру. Варто розуміти, що кожна лабораторія робить вініри по-різному. Ми співпрацюємо лише з високопрофесійними лабораторіями, які створюють, дійсно, якісні, естетичні та довговічні вініри. Лікар-ортопед вже на першій консультації зможе зорієнтувати пацієнта щодо вартості встановлення вінірів, створюючи покроковий план лікування з прорахунком вартості.
На які зуби встановлюють вініри?
Оптимальним варіантом є тотальна реабілітація, тільки так можна зробити гармонічну, естетичну та функціональну посмішку! Але кожний індивідуальний випадок обговорюється зі стоматологом під час консультації.
Чи боляче встановлювати вініри?
Під час процедури використовується знеболювання, тому пацієнт не відчуває нічого, окрім легкого дискомфорту. Також можна виконувати процедуру в умовах медикаментозного сну.
Який термін служби вінірів та скільки вони коштують?
Це міцна й довговічна конструкція. Термін служби становить 15–20 і більше років.
Найдоступнішою є коронка IPS e.max Press. Ціна вініра IPS e.max press із нанесенням буде преміальною.
Чим зумовлена висока вартість вінірів?
Вініри відомі своєю високою якістю та естетичністю. Вони мають певні особливості, що пояснюють їхню вартість:
- Виготовлення вінірів вимагає використання високотехнологічного обладнання. Їх завжди роблять для кожного пацієнта індивідуально.
- Виготовляються з кераміки або композитів. Ці високоякісні матеріали мають високу міцність, стійкість до забруднень та довговічність, що додає вартості виробу.
- Процес встановлення вінірів вимагає підготовки зубів (лікування карієсу, пломбування, обточування) та фіксації коронок за допомогою спеціального композиту, що також має вплив на формування ціни.
- Вініри здатні реалістично відтворити природний вигляд зубів. Це є ще одним фактором, який впливає на їхню вартість.
Сучасна стоматологія не стоїть на місці, її технології розвиваються, а вартість вінірових зубів стає все більш демократичною.
Препарування під вініри відбувається за допомогою операційного мікроскопа Karl Kaps – ніяких відбитків, а тільки сканування найсучаснішим сканером sirona primescan, фіксація в повній ізоляції за допомогою кофердаму.
Де поставити вініри на зуби в Києві?
Клініка Smile Clinic знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Бориса Гмирі, 14-б (метро «Осокорки» та «Позняки»).
Ціни на ортопедичні послуги є у відкритому доступі на сайті у розділі “Ціни”.
Ортопедія | |
---|---|
Вартість | |
Вкладка куксова металева | 1300 |
Відбиток альгінатний | 320 |
Відбиток двохетапний А-силіконом | 520 |
Відбиток двохетапний С-силіконом | 360 |
Сканування однієї щелепи Sirona Primescan | 570 |
Друк 3D моделі | 1400 |
Оклюзійна капа захисна одношарова | 900 |
Оклюзійна капа захисна двошарова | 1800 |
Індивідуальна ложка | 1200 |
Валик для визначення ЦСЩ | 1250 |
Протез частковий знімний пластинчатий | 11100 |
Протез повний знімний акриловий | 13200 |
Протез нейлоновий | 13200 |
Протез бюгельний з кламерним кріпленням | 20000 |
Протез BPS повний знімний | 17800 |
Протез повний металакриловий на імплантатах | 37600 |
Гнатометр | 3400 |
Заміна силіконової матриці атачменту, балки | 1200 |
Перебазування знімного протезу непрямим методом | 950 |
Вкладка куксова металева Болатачмент | 3800 |
Ремонт знімного протезу, перебазування | 1600 |
Моделювання Wax up 1 зуба | 1000 |
Вкладка з керамічною основою | 3000 |
Коронка пластмасова тимчасова (прямим методом) | 1200 |
Коронка пластмасова тимчасова (лабораторним методом) | 2000 |
Коронка металокерамічна, лазерне опікання | 5200 |
Коронка, вінір, вкладка IPS e.max Press | 9400 |
Коронка, вінір, накладка IPS e.max Press(цифровим методом) | 10000 |
Коронка, вінір ips e.max press з нанесенням | 19000 |
Коронка на основі Zr | 8600 |
Зняття коронки | 280 |
Фіксація коронки на імплантаті | 400 |
Фіксація ортопедичної конструкції на склоіномерний цемент | 450 |
Фіксація ортопедичної конструкції на цемент подвійної полімеризації | 550 |
Тимчасова фіксація | 250 |
Вибіркове пришліфування зубів (від 1 до 3) | 550 |
Вибіркове пришліфування зубів (від 3 до 8) | 850 |
Капа (Міорелаксуюча, репонуюча, стабілізуюча) | 6100 |
Фронтальний депрогроматор | 1850 |
Зняття коронки (зрізання) | 300 |
Коронка, вінір, вкладка IPS e.max Press Халимовський | 10600 |
Аксиографія | 14100 |
Mock up 1 зуб | 300 |
Заміна фотополімера шахт імплантатів | 800 |
Коронка e.max (лабораторія Білоград) | 30000 |
Тимчасова коронка (лабораторія Білоград) | 4000 |
Друкована модель (лабораторія Білоград) | 4000 |
Wax - up (лабораторія Білоград) | 4000 |
Коронка, вінір, накладка IPS e.max Press(цифровим методом) | 12000 |
Кондилографія | 25000 |