Лікування альвеоліту

Альвеоліт – це патологічний процес, який супроводжується хворобливими відчуттями. Гостре запалення виникає внаслідок інфікування лунки кістки і втрати кров’яного згустку після видалення зуба. Щоб не допустити серйозних ускладнень, необхідно вчасно вжити хірургічне лікування альвеоліту.

Як відбувається лікування альвеоліту зуба

Лікування альвеоліту зуба – це комплексна терапія, спрямована на усунення запалення лунки кістки. Після видалення зуба, в лунці кістки утворюється згусток крові, який є захисним бар’єром і є відповідною реакцією організму. Альвеолітом називають будь-які патологічні процеси, які заважають утворенню нормального кров’яного згустку.

Причини і лікування альвеоліту різноманітні. Розвиток захворювання часто викликає інфікування згустку, порушення його формування або механічне пошкодження. Причин появи хвороби декілька:

  • Травми стінок лунки. Цей фактор є найбільш поширеним при виникненні альвеолитів. Лунка має дуже тонкі та ніжні стінки, які при не професійному втручанні легко травмуються. Ці травми можуть стати причиною виникнення патологій різної тяжкості. Одна з них – потрапляння уламків зуба у відкриту рану і розвиток інфекції.
  • Недостатня стерильність. Навіть використання сучасних антисептиків не гарантує повну стерильність. Особливо ймовірне виникнення альвеоліту при видаленні зубів з гнійними патологіями.
  • Знижений імунітет. У людей зі зниженою імунною відповіддю організм не може в повній мірі протистояти бактеріям. Тому, лікарі не рекомендують видаляти зуби при гострих інфекціях і під час ускладнення хронічних захворювань. Пацієнтам з низьким імунітетом, також, заборонений контакт з людьми, страждаючими застудою і хворобами, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Антибіотики, після хірургічних втручань, призначаються в разі потреби.
  • Порушення формування згустку крові. У нормі, згусток запобігає проникненню в лунку кістки залишків їжі. Якщо згусток не сформувався, то в лунці накопичується їжа, яка сприяє розвитку бактерій і в подальшому – розвитку альвеоліту. Тому, досвідчені стоматологи перед видаленням зуба перевіряють згортання крові та виявляють: чи приймав пацієнт препарати, що розріджують кров.
  • Недотримання правил післяопераційного догляду після видалення зуба. Пацієнту після операції призначають ряд процедур. У разі невиконання призначеного полоскання ротової порожнини і нехтування правилами особистої гігієни, дуже ймовірний розвиток альвеоліту. Лікування альвеоліту, в першу чергу, спрямоване на усунення спалаху інфекції та запобігання ускладнень. А також, стоматолог оцінює стан ротової порожнини, щоб зберегти інші зуби здоровими. Лікування альвеоліту в стоматології засноване на використанні інноваційних засобів антисептики і новітнього обладнання. У побутових умовах провести терапію альвеоліта неможливо. Тому, як тільки з’явився біль після видалення зуба, слід провести професійне лікування альвеоліту.

Види лікування альвеоліту

Терапію альвеоліту слід довірити досвідченому стоматологу. Після постановки діагнозу, лікар усуне спалах інфекції, запобіжить ускладненню та збереже зубний ряд. Лікування альвеоліту після видалення зуба виконують консервативним або хірургічним методами. Перший спосіб застосовується при ранньому виявленні симптомів інфекції. Якщо лікар діагностував альвеоліт, лікування хвороби проводять з використанням антибіотиків та протизапальних засобів. Лікар підбирає антибіотики, які максимально швидко проникають у епіцентр запалення. Місцеве лікування альвеоліту нерозривно пов’язане з використанням антисептиків для санації ротової порожнини. Стоматолог призначає полоскання та промивання лунки. Для усунення болю виписують протизапальні засоби.
У разі появи неврологічного болю, лікування при альвеоліті супроводжується використанням місцевих анестетиків. У запущених ситуаціях застосовують хірургічне лікування альвеоліту лунки. Воно передбачає ретельне і повноцінне чищення пошкодженої зони від залишків їжі, відмерлих тканин і гною. Додатково, для лікування і профілактики альвеоліту, стоматолог призначає фізиопроцедури із застосуванням лазера і ультрафіолету. Ціна за лікування альвеоліту залежить від ступеня тяжкості хвороби. Слід пам’ятати, що лікування альвеоліту лунки неможливо виконати в домашніх умовах!

Побутові маніпуляції можуть призвести до серйозних ускладнень і зниження імунітету. Лікування альвеоліту у вагітних цілком можливо, але декілька ускладнено труднощами в підборі медикаментів, тому що деякі з них протипоказані під час виношування дитини. Завдання стоматолога – подбати про здоров’я майбутньої мами і знизити ризик розвитку альвеоліту, який несе небезпеку не тільки організму жінки, а й плоду. Тому, вкрай важливо: не допускати розвитку альвеоліту і уникати контакту з небезпечними агентами різного походження. Лікування і профілактика альвеоліту спрямовані на недопущення розвитку інфекції. З метою профілактики, пацієнтам рекомендують:

  • регулярні полоскання ротової порожнини після видалення зуба не раніше, ніж через два – три дні;
  • виключеннякуріння;
  • виключення зраціонузанадтогострої,солоноїта гарячоїїжі;
  • виключенняфізичнихнавантажень,відвідуваннябасейнівісаун.

Ефективність лікування при альвеоліті багато в чому залежить від своєчасності терапії. Тому, не варто нехтувати своїм здоров’ям і при перших хворобливих відчуттях звертатися за допомогою до стоматолога.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)