Як відбувається лікування альвеоліту зуба
Лікування альвеоліту зуба – це комплексна терапія, спрямована на усунення запалення лунки кістки. Після видалення зуба, в лунці кістки утворюється згусток крові, який є захисним бар’єром і є відповідною реакцією організму. Альвеолітом називають будь-які патологічні процеси, які заважають утворенню нормального кров’яного згустку.
Причини і лікування альвеоліту різноманітні. Розвиток захворювання часто викликає інфікування згустку, порушення його формування або механічне пошкодження. Причин появи хвороби декілька:
- Травми стінок лунки. Цей фактор є найбільш поширеним при виникненні альвеолитів. Лунка має дуже тонкі та ніжні стінки, які при не професійному втручанні легко травмуються. Ці травми можуть стати причиною виникнення патологій різної тяжкості. Одна з них – потрапляння уламків зуба у відкриту рану і розвиток інфекції.
- Недостатня стерильність. Навіть використання сучасних антисептиків не гарантує повну стерильність. Особливо ймовірне виникнення альвеоліту при видаленні зубів з гнійними патологіями.
- Знижений імунітет. У людей зі зниженою імунною відповіддю організм не може в повній мірі протистояти бактеріям. Тому, лікарі не рекомендують видаляти зуби при гострих інфекціях і під час ускладнення хронічних захворювань. Пацієнтам з низьким імунітетом, також, заборонений контакт з людьми, страждаючими застудою і хворобами, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Антибіотики, після хірургічних втручань, призначаються в разі потреби.
- Порушення формування згустку крові. У нормі, згусток запобігає проникненню в лунку кістки залишків їжі. Якщо згусток не сформувався, то в лунці накопичується їжа, яка сприяє розвитку бактерій і в подальшому – розвитку альвеоліту. Тому, досвідчені стоматологи перед видаленням зуба перевіряють згортання крові та виявляють: чи приймав пацієнт препарати, що розріджують кров.
- Недотримання правил післяопераційного догляду після видалення зуба. Пацієнту після операції призначають ряд процедур. У разі невиконання призначеного полоскання ротової порожнини і нехтування правилами особистої гігієни, дуже ймовірний розвиток альвеоліту. Лікування альвеоліту, в першу чергу, спрямоване на усунення спалаху інфекції та запобігання ускладнень. А також, стоматолог оцінює стан ротової порожнини, щоб зберегти інші зуби здоровими. Лікування альвеоліту в стоматології засноване на використанні інноваційних засобів антисептики і новітнього обладнання. У побутових умовах провести терапію альвеоліта неможливо. Тому, як тільки з’явився біль після видалення зуба, слід провести професійне лікування альвеоліту.
Види лікування альвеоліту
Побутові маніпуляції можуть призвести до серйозних ускладнень і зниження імунітету. Лікування альвеоліту у вагітних цілком можливо, але декілька ускладнено труднощами в підборі медикаментів, тому що деякі з них протипоказані під час виношування дитини. Завдання стоматолога – подбати про здоров’я майбутньої мами і знизити ризик розвитку альвеоліту, який несе небезпеку не тільки організму жінки, а й плоду. Тому, вкрай важливо: не допускати розвитку альвеоліту і уникати контакту з небезпечними агентами різного походження. Лікування і профілактика альвеоліту спрямовані на недопущення розвитку інфекції. З метою профілактики, пацієнтам рекомендують:
- регулярні полоскання ротової порожнини після видалення зуба не раніше, ніж через два – три дні;
- виключеннякуріння;
- виключення зраціонузанадтогострої,солоноїта гарячоїїжі;
- виключенняфізичнихнавантажень,відвідуваннябасейнівісаун.
Ефективність лікування при альвеоліті багато в чому залежить від своєчасності терапії. Тому, не варто нехтувати своїм здоров’ям і при перших хворобливих відчуттях звертатися за допомогою до стоматолога.