Лікування карієсу

Найпоширенішим захворюванням, з яким пацієнти звертаються до нас, це ураження емалі зуба – карієс. На жаль, він однаково вражає як дорослих, так і дітей, тому потрібно бути пильним і вчасно звертатись до лікарів, не нехтувати профілактичними візитами до стоматолога.

Лікування карієсу

Карієс – це патологічний процес, який руйнує тканини зуба, емаль і дентин. Це захворювання виникає унаслідок потрапляння до організму бактерії Streptococcus mutans. Так, саме потрапляння, адже її нема у новонароджених, в організм вона може проникати разом з материнським молоком або при інших контактах.

Невчасне виявлення та лікування карієсу може призвести до розвитку таких захворювань як періодонтит, пульпіт, появи кісти або флюсу. Тому візьміть за правило відвідувати лікаря-стоматолога з профілактичним візитом раз на пів року.

Які можливі причини появи карієсу?

Основна причина карієсу – розвиток бактерій Streptococcus mutans і Streptococcus sanguis в ротовій порожнині. Вони харчуються вуглеводами із залишків їжі і виділяють кислоти, які руйнують зуби.

Крім цього, причиною розвитку карієсу може бути:

  • погана гігієна ротової порожнини;
  • гіповітаміноз;
  • послаблення імунітету;
  • захворювання кишково-шлункового тракту;
  • неправильний раціон (велика кількість швидких вуглеводів);
  • генетична схильність;
  • неправильний прикус;
  • дефіцит фтору в організмі.

Хоч на перший погляд деякі з перерахованих причин здаються несуттєвими, та це лише на перший погляд. Карієс раптово виникає і швидко поширюється, вражаючи зубну емаль. Саме тому вчасна діагностика відіграє важливу роль у подальшому лікуванні.

До речі, пірсинг на губах або язиці теж збільшують ризик виникнення карієсу, адже металеве стороннє тіло в ротовій порожнині сприяє швидкому розвитку різноманітних бактерій.

Лікування карієсу

Як розпізнати карієс?

Перш за все, потрібно планово відвідувати свого стоматолога: профілактичні візити дозволять розпізнати карієс на ранніх стадіях. Захворювання не завжди супроводжується больовими відчуттями, буває, що пацієнт не відчуває жодного дискомфорту, та процес руйнування зубної емалі вже запущений і прогресує у ротовій порожнині.

Виявити карієс можна за допомогою рентгенографії, вітального фарбування (на зуб наносять спеціальний барвник. Під його дією не уражені бактеріями частини вбирають колір, а уражені залишаються без змін) та дослідження за допомогою ультрафіолету (здорова емаль світиться під ультрафіолетовими променями, а уражені ділянки – ні). Крім цього, лікар-терапевт може розпізнати карієс і під час огляду: на поверхні зуба з’являються білі, сірі або коричневі плями.

Який буває карієс: види?

Карієс класифікують за різними ознаками: за локалізацією, ступенем ураження та частотою утворення. Відповідно, лікування кожного виду захворювання потребує особливої методики.

За ступенем ураження карієс поділяють на:

  • початковий карієс (на поверхні зуба з’являються білі плями, які з часом темніють);
  • поверхневий карієс (на емалі з’являються тріщини, відколи, отвори, підвищується чутливість до гарячого та холодного. Все це говорить про те, що зуб продовжує руйнуватись);
  • серединний (починається пошкодження дентину — м’яких тканин зуба. В ураженому зубі з’являється порожнина, простіше кажучи – дірка.);
  • глибокий (значні пошкодження і потемніння дентину, запалення пульпи. Біль виникає при температурному, хімічному або механічному впливі на зуб. Якщо не проведено лікування карієсу, розвиваються ускладнення: пульпіт або періодонтит. На цій стадії виникає реальна загроза втрати зуба).

Лікування карієсу

 

Лікування карієсуЗа локалізацією:

  • фісурний (карієс утворюється на заглибленнях на поверхі коронках молярів і премолярів. У кожної людини різні фісури, але люди, у яких вони вузькі та глибокі, більше піддаються ризику, оскільки вичищати залишки їжі стає важче. Для попередження розвитку карієсу лікарі рекомендують герметизацію фісур);
  • апроксимальний (або міжконтактний. Такий вид карієсу важко діагностувати на ранніх стадіях, оскільки він виникає між зубами і майже невидимий для людського ока);
  • пришийковий (карієс виникає у тому місці, де коронка переходить в корінь зуба. Цей вид патології набагато швидже вражає корінь зуба, ніж попередні, і супроводжується суттєвим болем).

За частотою утворення:

  • первинний (карієс, який вперше утворився на зубі)
  • вторинний (карієс, який повторно з’явився після лікування. Вторинний карієс може утворитися поруч або під пломбою, а також під коронкою)

Карієс на передніх зубах

Передні зуби – основа естетичної посмішки, адже вони завжди найбільш помітні. Та, разом з тим, емаль на цих зубах значно тонша, ніж на жувальних, тому карієс на передніх зубах – досить часте явище.

Окрім кислот, які вражають передні зуби і не тільки, карієс може розвиватись і в результаті:

  • скупченості зубів;
  • недостатньої або неправильної гігієни;
  • шкідливих звичок;
  • захворювань емалі (гіпоплазія і флюороз).

Проблематика карієсу передніх зубів полягає в тому, що відновити естетику в цьому впадку складніше, ніж на жувальних зубах: потрібно не лише вилікувати карієс, а й відновити зовнішній вигляд так, щоб зуб не виділявся з-поміж інших.

Якщо передній зуб зруйновано менш ніж на 50%, відновити його можна за допомогою реставрації пломбою або встановлення вінірів. Якщо ж зуб пошкоджено більш, ніж на 50%, встановлюється коронка або проводиться імплантація.

Як лікують карієс?

Лікування карієсу в клініці Smile Clinic проходить максимально комфортно для пацієнта. Наші лікарі дотримуються лише сучасних, перевірених методик, використовують передове обладнання та сертифіковані, якісні матеріали.

Лікування карієсу складається з наступних етапів:

  1. Огляд і діагностика

Лікар оглядає ротову порожнину, виявляє місця ураження і ступінь пошкодження зуба. Додатково робиться рентгенівський знімок .

  1. Підготовка

Лікар-стоматолог прибирає наліт із зуба та знеболює його. Після цього відбувається ізоляція: зуб відокремлюється за допомогою кофердама, який перешкоджає потраплянню слини в область лікування та захищає порожнину рота від ураження стоматологічними матеріалами або інструментами.

  1. Препарування

Лікар відсікає уражені тканини зуба, формуючи порожнину для подальшого пломбування.

  1. Підготовка до встановлення пломби

Лікар видаляє з зуба залишки дентину, проводить медикаментозну обробку за допомогою розчинів і антисептиків з метою виключення розвиток рецидиву і повторно висушує його. Після цього зуб обробляється кислотою і вкладається адгезивний матеріал, який буде знаходиться між дентином і постійною пломбою.

  1. Пломбування

Лікарі Smile Clinic використовують лише високоякісні пломбувальні матеріали, наносячи їх поетапно, поступово формуючи форму зуба та засвічуючи ультрафіолетом. Після того, як зуб знов набув потрібної форми, пацієнт перевіряє, чи не спричиняє дискомфорт пломба. У разі, якщо є певний дискомфорт, лікар шліфує пломбу. Якщо карієс настільки глибокий, що уразив корінь зуба, проводиться ендодонтичне лікування.

Лікар-ендодонтист спочатку чистить кореневі канали, вкладає ліки і ставить тимчасову пломбу на 3-6 днів. Наступний етап – видалення тимчасової пломби, пломбування каналів та відновлення коронкової частини за допомогою реставрації або коронки. Лікування каналів у Smile Clinic проводиться виключно під мікроскопом з обов’язковим рентген-контролем. Це забезпечує точність, філігранність роботи та відмінний результат.

Лікування карієсу

Профілактика уникнення карієсу

Для того, щоб запобігати утворенням первинного або повторного карієсу, лікарі Smile Clinic радять дотримуватись основних правил гігієни ротової порожнини: ретельно чистити зуби двічі на день, використовувати ополіскувач, іригатор, флос або спеціальні йоршики для видалення відкладень у важко доступних місцях. Необхідно також слідкувати за раціоном харчування, не налягати на солодке, вживати продукти, які містять фтор, уникати надто гарячої або холодної їжі та напоїв. І, звісно, відвідувати лікаря-стоматолога з профілактичним візитом мінімум двічі на рік.

Яка вартість лікування карієсу?

На вартість лікування карієсу впливає багато факторів: стадія ураження, локалізація патології, який саме зуб пошкоджений (жувальний чи передній). Якщо ураження дійшло до кореня, потрібне ендодонтичне лікування. В залежності від цього формується вартість лікування. Лікарі Smile Clinic вже на першій консультації зможуть оцінити масштаби патології та зорієнтувати у вартості лікування. Вартість стоматологічних послуг знаходиться у відкритому доступна на сайті у розділі “Ціни”.

Терапевтична стоматологія

Вартість
Фотополімерна пломба Asteria, поверхневий карієс1600
Фотополімерна пломба Asteria, середній карієс1750
Фотополімерна пломба Asteria, глибокий карієс1850
Реставрація зуба І ступеня (премоляр, моляр)2860
Реставрація зуба ІІ ступеня (фронтальна група зубів)3630
Застосування скловолоконного штифта750
Накладання девіталізуючої пасти250
Внутрішньоканальне відбілювання девіталізованого зуба, 1 сеанс800
Накладання ізолюючої прокладки250
Постановка кофердаму350
Відновлення зубу під коронку Build-up1400

Кваліфіковані спеціалісти

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ