Лікування періодонтиту

Найбільше ускладнення при каріозному ураженні зуба – це періодонтит. Захворювання розвивається під впливом патогенної мікрофлори, в якій існують стафілококи, стрептококи, пневмококи. Інфекція проникає всередину через зубоясневу кишеню або каріозну порожнину в коронковій частині зуба.

Лікування періодонтиту

Періодонт – це зв’язка, що утворена зі сполучної тканини, яка знаходиться між коренем зуба і стінками альвеоли (кісткою), яка утримує зуб на місці і забезпечує його амортизацію, трофіку (живлення) та інервацію.

Періодонтит – це запалення кореневої оболонки зубів (періодонта) і прилеглих до неї тканин. Пацієнт відчуває біль, а на верхівці кореня зуба утворюється осередок запалення. Слизова оболонка в ділянці причинного зуба може набрякати та червоніти, а також може утворюватись фістула (свищ) з виділенням гною.

Неприємні відчуття та гострий біль – не єдині супутники захворювання. Патологія може мати дуже серйозні наслідки: одонтогенний сепсис, запалення гайморових пазух, остеомієліт (гнійне ураження і руйнування щелепної кістки). Тому періодонтит потребує негайного лікування.

Лікування періодонтиту

Чому виникає періодонтит?

Причиною запалення коренів зуба у більшості випадків є запущений, вчасно не вилікуваний карієс, пульпіт. Бактерії, що вразили тканини зуба, пошкоджують тканини періодонта і інфекція починає швидко розвиватися. Захворювання може виникнути і внаслідок інших причин:

  • неякісне ендодонтичне лікування. Пошкодити корінь можна хімічним опіком (під час обробки кореневих каналів). Крім цього, неповне усунення вогнища запалення або алергія тканин на лікарські препарати також можуть призвести до періодонтита;
  • травмування. Для розвитку захворювання необов’язково потрібний сильний удар в область зуба, його можуть спричинити і постійні мікротравмування, наприклад, при розкусування твердої їжі;
  • пошкодження кореня при видаленні штифта, вкладки, яка формує культю під коронку.

Лікування періодонтиту

Які симптоми періодонтиту?

Найперший симптом, який сигналізує про запалення кореневої оболонки зуба, є різкий, ниючий біль, частіше – при накушуванні.

До інших симптомів належать:

  • набряк щоки або/та ясен;
  • підвищення температури тіла;
  • з’являється рухливість зуба;
  • неприємний запах з рота;
  • виділення рідини (гною) з-під зуба;

Біль, як правило, локалізується навколо зуба, але може віддавати і в область скроні або вуха. Пульсуючий біль в зубі – також є симптомом періодонтиту.

Періодонтит: який буває?

Періодонтит може перетікати в гострій та хронічній формі.

При гострому стані захворювання біль локалізується навколо зуба і має ниючий характер. Якщо він посилюється, стає пульсуючим і частішим, це може свідчити про прогресування захворювання і перехід до гнійного запалення. Гострий періодонтит буває гнійним (утворюється флюс, підвищується температура тіла) та серозний (біль поширюється усією щелепою, м’які тканини набрякають, з’являється відчуття розпирання)

При хронічному періодонтиті може, час від часу, з’являтись несильний біль, який виникає при натисканні, накусуванні. Якщо утворилось забагато гною, може з’явитись свищ, через який він виводитиметься назовні. У пацієнта з’являється неприємний запах з роту, а сам зуб може потемніти.

Виділяють три види хронічного періодонтиту:

  • фіброзний (проходить із запальною реакцією та розширенням періодонтальної щілини);
  • гранулюючий (супроводжується розростанням грануляційної тканини навколо зуба — у кістку та в ясна);
  • гранулематозний (утворення інфекційної гранулеми колоподібної форми на корені зуба).

Невчасне виявлення хронічного періодонтиту часто призводить до втрати зуба, адже захворювання перебігає у більшості випадків із слабкою симптоматикою. Запобігти таким наслідкам можуть періодичні, профілактичні візити до стоматолога.

Також, періодонтит класифікують ще і в залежності від причини виникнення запалення. Виділяють:

  • медикаментозний – як внаслідок неякісного лікування або пломбування каналів зуба, застосування девітальних методів лікування пульпіту;
  • інфекційний – як правило, розвивається при глибокому карієсі або недолікованому пульпіті;
  • травматичний – з’являється в результаті забиття, травмування;
  • алергічний – може розвинутися при алергії на анестетик, пломбувальний матеріал тощо.

Лікування періодонтиту в Smile Clinic

Причиною запалення коренів зуба у більшості випадків є запущений, вчасно не вилікуваний карієс, пульпіт. Бактерії, що вразили тканини зуба, пошкоджують тканини періодонта і інфекція починає швидко розвиватися. Захворювання може виникнути і внаслідок інших причин.

Комплексне лікування починається з діагностики (для того, щоб впевнитись у діагнозі) та, у разі підтвердження періодонтиту, санації ротової порожнини (видалення зубного каменю, гігієнічна чистка зубів). Саме лікування проходить в декілька етапів:

  1. знеболення
  2. очищення каналів, створення доступу до них та умов для відтоку гною; якщо зуб знаходиться під коронкою, її демонтують та утворюють у культі отвір для доступу;
  3. очищення кореневих каналів від відмерлих, пошкоджених ділянок тканини;
  4. розширення, шліфування внутрішньої поверхні каналів, кислотна, антисептична обробка.
  5. просушування каналів; у разі, якщо не вдається просушити канали одразу, зуб закривається тимчасовою пломбою на 3-5 днів, після чого здійснюється повторне просушування;
  6. пломбування каналів та відновлення естетики зуба;
  7. призначення пацієнтові протизапальних, знеболюючих препаратів (за показаннями).

Лікарі клініки Smile Clinic рекомендують відновлювати естетику зуба після ендодонтичного лікування ортопедичною реставрацією, а саме – коронкою, яка щільно прилягає та унеможливлює потрапляння мікроорганізмів усередину, що виключає повторну появу інфекцій у зубі. Крім того, індивідуально виготовлена коронка прекрасно відтворює потрібну форму та колір коронкової частини зуба та зменшує ризик сколу.

Якщо періодонтит гострий і медикаментозне лікування не допомогло, патологія усувається шляхом проведення операції з мікрохірургії.

Мікрохірургічна операція в ендодонтії проводиться, коли консервативні методи безсильні і передбачає проведення процедури з резекції верхівки кореня зуба.

Лікування періодонтиту

Новітні технології в області стоматології роблять ендодонтичне втручання безболісним та високоефективним. Обов’язкове використання дентального мікроскопа дозволяє проводити операції з видалення гранульом, лікування запалення у верхівці кореня з найменшими втручаннями, а також, контролювати якість лікування і пломбування каналів.

Профілактика періодонтиту

Для того, щоб уникнути цього підступного захворювання, варто дотримуватись простих правил:

  • своєчасно лікувати патології зубів, ясен;
  • регулярно проходити профілактичний огляд у стоматолога;
  • терміново звертатися до лікаря при появі ознак запалення;
  • дотримуватися правил гігієни (правильно і регулярно чистити зуби, використовувати флос, йоршики, ополіскувач тощо);
  • робити мінімум двічі на рік професійну гігієну ротової порожнини з метою профілактики захворювань;
  • піклуватися про своє здоров’я вцілому, збалансовано харчуватись.

Здоров’я Ваших зубів завжди у Ваших руках. Тому радимо відповідально ставитись до профілактичних заходів і не нехтувати ними. Тільки такий підхід дозволить уберегти зуби від потенційних захворювань та зберегти гарну і здорову посмішку.

Яка вартість лікування періодонтиту?

На вартість лікування періодонтиту впливає стадія розвитку захворювання, ступінь ураження зуба та обраний метод лікування. Лікарі стоматології Smile Clinic завжди прагнуть зберегти природні зуби пацієнта і намагаються усунути патологію консервативним (медикаментозним методом). Лікування здійснюється виключно під високотехнологічним дентальним мікроскопом та зі знеболенням. У разі, якщо медекаментозне лікування не допомогло, патологію усувають хірургічним методом.

У Smile Clinic працюють лише професійні лікарі-ендодонтисти, які чудово виконують свою роботу. Крім цього, наш лікар-ендодонтист 90% випадків проліковує в один візит, в той час як у більшості клінік це потребує 2-3 візитів, що свідчить про досвідченість та високий рівень знань і навичок наших лікарів.

Варто зазначити, якщо пацієнт потребує переліковування каналів, у вартість лікування входить пакет “Ендо” + пакет “РеЕндо”, якщо лікування первинне без важких ускладнень, як правило пацієнти орієнтуються на вартість пакету “Ендо”.

Ціни на стоматологічні послуги з лікування періодонтиту вказані на сайті у розділі “Ціни”.

Ендодонтія

Вартість
Пакет ЕНДО 13500
Пакет ЕНДО 25200
Пакет ЕНДО 37000
Пакет ЕНДО 48200
Пакет ЕНДО 58800
Пакет РеЕНДО 11170
Пакет РеЕНДО 21170
Пакет РеЕНДО 31170
Пакет РеЕНДО 4,51750
Пакет Вітальна терапія пульпи (збереження зуба живим)5200
Видалення чужорідного тіла I категорії складності800
Видалення чужорідного тіла II категорії складності1400
Закриття перфорації1050
Пломбування каналу МТА (1 канал)1000
Тимчасова пломба200
Тимчасове пломбування кореневих каналів і мед.обробка (1 канал)400
Ревізія зуба1750
Лікування зуба в 2 візити

Кваліфіковані спеціалісти

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ