Реплантація зуба

Що таке зубна реплантація та її переваги

Після механічної травми чи вивиху зуба відновити зубний ряд можна без установлення імпланту шляхом застосування унікальної процедури хірургічної стоматології – зубної реплантації. Її також використовують, коли пацієнт має протипоказання до імплантації, проте втрачений, наприклад, різець можна замінити зубом мудрості. Зубна реплантація – це складна хірургічна процедура, за якої вибитий чи вирваний зуб спеціальним способом обробляється та повертається у той самий чи інший альвеолярний відросток з метою його приживлення та збереження. Така процедура може бути також невід’ємною частиною дентальної імплантації, коли після видалення вставляється імплантат (штучний зубний корінь) у кісткову тканину щелепи, на який пізніше кріпиться коронка. Переваги процедури:

 • коротший відновлювальний період (протягом до шести тижнів) порівняно з установкою дентального імпланту;
 • збереження первісного естетичного виду зуба і тривалий термін його служби (10-20 років);
 • відновлення цілісності зубного ряду.

Операція досить складна та показана за умови збереження зубного кореня і лунки. У Києві реплантація зубів успішно здійснюється висококваліфікованими досвідченими стоматологами-хірургами клініки SmileClinic (Позняки, Осокорки) з використанням сучасного обладнання та якісних матеріалів.

Реплантація зуба

Коли потрібна зубна реплантація

Рішення про проведення процедури приймає стоматолог за відсутності серйозних пошкоджень зуба, що випав, особливо його коронки і лунки. Інакше він не приживеться. Крім щелепно-лицевої травми та зубного вивиху (але не тріщин і сколів) реплантація показана:

 • після безрезультатного лікування періодонтиту за допомогою консервативної терапії;
 • у разі помилкового видалення зуба;
 • при ускладненні, спричиненому хибним стоматологічним лікуванням;
 • у разі розвитку гнійного або запального процесу, спричиненого інфікуванням та локалізацією його в окістя;
 • при гострій формі щелепного періоститу;
 • після перфорації зубної стінки чи інших ускладнень періодонтиту.

Щоб зуб, який випав під час удару або падіння, прижився після операції, слід відразу ж помістити його в розчин фурациліну або холодну кип’ячену воду і якнайшвидше звернутися за лікарською допомогою.

Реплантація зуба

У яких випадках проведення операції неможливе

Зубна реплантація протипоказана у разі виявлення:

 • викривленого кореня;
 • глибоких тріщин на поверхні емалі;
 • суттєвого руйнування коронки;
 • сильного каріозного ушкодження;
 • поганого згортання крові;
 • серцево-судинних захворювань;
 • цукрового діабету;
 • злоякісних пухлин;
 • гострого запалення в яснах і слизовій оболонці рота;
 • підвищеної температури тіла;
 • пошкодження кореня;
 • психічних розладів.

Якщо після втрати зуба пройшов тривалий час (понад чотири годин), ймовірність його успішного приживлення знижується внаслідок відторгнення зубних клітин без можливості їх відновлення. Тому так важлива своєчасна допомога кваліфікованого хірурга-стоматолога.

Етапи зубної реплантації

Залежно від показань лікар призначає вітальну чи девітальну операційну процедуру. У першому випадку операція триває без видалення зубного нерва та пломбування каналів його кореня, а у другому – ці маніпуляції застосовуються. Після втрати зуба фахівець може призначити екстрену реплантацію або відстрочену, коли виявлено запальні процеси або серйозні патології, які вимагають попереднього лікування. Якщо хірургічне втручання заплановане лікарем, операція реплантації зуба у Києві здійснюється за такими етапами:

 1. Підготовка до операційного втручання. Пацієнт проходить обов’язкове діагностичне обстеження (комп’ютерну томографію або рентген) і санацію ротової порожнини для запобігання запаленню, здає аналізи крові.
 2. Введення провідникового анестетика для знеболення.
 3. Обробка альвеоли та всієї ротової порожнини антисептичним засобом.
 4. Очищення зубної лунки від грануляцій та кісткових уламків із наступним її прикриванням стерильним тампоном, змоченим антисептиком.
 5. Очищення поверхні зуба та промивання його фізіологічним розчином із подальшим препаруванням бормашиною, вилученням пульпи та пломбуванням композитом. Здійснюється видалення верхівки кореня.
 6. Вставка підготовленого зуба в альвеолу, попередньо оброблену, з видаленням кров’яного згустку.
 7. Фіксація однокореневого зуба спеціальною шиною, що запобігає надмірному навантаженню на нього. 

Тривалість операції залежить від ступеня її складності (в середньому не більше однієї години). Після неї з метою запобігання інфекційним захворюванням та ускладнення пацієнту призначається курсове лікування антибіотиками. Післяопераційна реабілітація триває два тижні.

Реплантація зуба

Ціна реплантації зуба

За наявності показань для операції ціна послуги вказана у прайс-листі на сайті київської клініки SmileClinic. Вартість процедури залежить від стану зуба, необхідності проходження додаткового обстеження, кількості допоміжних матеріалів та інших факторів. Однак вона суттєво нижча порівняно з вартістю імплантації. Якщо вам потрібна реплантація зуба у стоматології Києва, запишіться на консультацію до спеціаліста у телефонному режимі або залиште на сайті свою заявку.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)