Брекет системи

Не секрет, що посмішка – це те, на що найчастіше звертають увагу при першій зустрічі: мало мати лише здорові зуби, вони повинні ще й бути красивими естетично. Особливо це стосується рівного зубного ряду. На жаль, не у всіх він від природи ідеальний, а у декого може зміщуватись у зв’язку з появою зубів мудрості чи під впливом інших факторів. Сучасна стоматологія досягла високого рівня, завдяки чому у пацієнта є досить великий вибір брекет-систем для ортодонтичного лікування. Кожний може обрати собі найбільш підходящий варіант по ціні, практичності, швидкості роботи.

Брекет системи

Брекет-система — це ортодонтична конструкція для корекції зубного ряду та прикусу.

Брекет-система складається із замків (брекетів), дуги та лігатур (кріплення дуги до замка). На кожний зуб прикріплюється замочок, в які потім вставляється ортодонтична дуга. Брекет-система працює за принципом тяги: дуга поступово починає тиснути на зуб, змінюючи його положення у потрібний бік. Від розміру (товщини) дуги залежить наскільки сильним буде тиск. Зазвичай, починають з найтоншої дуги, щоб пацієнт міг звикнути з найменш можливим дискомфортом від встановлення брекет-системи.

Брекет системи

Які бувають брекет-системи?

Ортодонтія не стоїть на місці і розвивається швидкими темпами. Завдяки цьому, пацієнт може обрати ту брекет-систему, яка буде задовільняти його по всім параметрам: спосіб кріплення дуги, зовнішній вигляд, швидкість усунення проблеми, ціна. Давайте більш детально розберемось, які ж бувають системи.

За способом кріплення дуги розрізняють:

Лігатурні брекети – дуга кріпиться до замочків спеціальними резиночками. Вони надійно підтримують дугу в пазах брекетів та дозволяють досягти необхідного ефекту. Проте, необхідно регулярно відвідувати ортодонта для заміни дуги, оскільки еластичні лігатури з часом розтягуються та перестають виконувати свої функції.

Безлігатурні (самолігуючі) – мають у будові замочки-кліпси для закріплення дуги. Вважається, що самолігуючі брекети менш дискомфортні в носінні, так як при них сила тиску на зуби значно зменшується. Вони виглядають акуратніше, мають менший розмір замочків, не заважають доглядати за зубами.

Брекет системи

В залежності від матеріалу виготовлення, брекети поділяють на: металеві. керамічні, сапфірові та пластикові.

Брекет системиМеталеві брекети

Металеві брекети найбільш помітні, але, разом з тим, вважаються й найбільш дієвими серед своїх конкурентів. Вони можуть бути як лігатурними, так і безлігатурними, добре тримаються, добре очищаються, зручні, так як мають невелику товщину.Така система відзначається міцністю та дієвістю: термін носіння значно скорочується. Однак, пацієнти, які дуже переймаються зовнішнім виглядом та прагнуть до непомітності системи, обирають сапфірові або керамічні брекет-системи.

Брекет системиКерамічні брекети

Керамічні брекети виготовляють з міцного олікристалічного керамічного матеріалу. Колір матеріалу максимально підбирають під колір зубів пацієнта, що робить їх майже непомітними. Це ідеальний варіант лікування для дорослих пацієнтів. До основних переваг цієї брекет системи належить міцність і невидимість, та є і недоліки – вони зможуть змінювати колір при вживанні продуктів, що мають фарбуючі властивості, а також, “бояться” підвищеного навантаження.

Брекет системиСапфірові брекети

Сапфірові брекети виготовлені з штучно вирощених сапфірів. Вони непомітні на зубах,  оскільки не мають кольору, вони прозорі. Серед їх переваг теж є міцність та естетичність, але, щоб зберегти ці властивості, така брекет система потребує ретельного догляду. Без належної гігієни брекети стають більш помітними. Сапфірові брекети є найдорожчими з прозорих брекет-систем.

Яку брекет-систему краще обрати?

Брекет системиВибір брекет системи радимо здійснювати спільно з лікарем-ортодонтом: спеціаліст може порекомендувати ту чи іншу систему в залежності від клінічної ситуації, техніки лікування та побажань самого пацієнта стосовно естетичності. Наприклад, для досягнення більш швидкого результату, лікар-ортодонт може порекомендувати самолігуючі металеві брекети на нижню щелепу (з родієвим покриттям для більшої естетичності) та керамічні самолігуючі – на верхню щелепу, яка значно більше кидається в очі при посмішці. Такі рішення приймаються виключно індивідуально під кожного пацієнта.

У Smile Clinic ми використовуємо тільки перевірені та високоякісні матеріали, які гарантують ефективне досягнення ваших лікувальних цілей. Наші фахівці працюють з різними брекет-системами у місті Києві, серед них райони Позняки та Осокорки, щоб забезпечити найвищий ступінь успіху у вашому лікуванні.

Показання для встановлення брекетів

Сама конструкція містить металеву дугу, брекети та кріплення. Ортодонтична дуга прокладається через кожен зуб, де закріплений брекет, а регулювання натягу металевої дуги здійснюється упродовж всього курсу лікування. Показання для встановлення конструкції можуть включати:

  1. Неправильне проростання зубів у дітей віком від 9 до 12 років.
  2. Патологічний прикус або його порушення. Якщо є проблеми з прикусом (глибокий або відкритий, перехрещення або інші аномалії) брекети можуть бути рекомендовані для їх виправлення.
  3. Аномалії розвитку зубощелепного ряду, що виникають при народженні, або нерівні зуби. В такому випадку конструкції допомагають вирівняти та виправити нерівності для досягнення правильної форми та лінії усмішки.
  4. Проблеми з жуванням, коли зуби не знаходяться в правильному положенні. Це може призводити до поганого перетравлення їжі.
  5. Естетичні побажання. Деякі люди обирають конструкції для поліпшення вигляду своїх усмішок.
  6. Скупченість зубів — їх концентрація в одному сегменті чи ділянці

Широкі щілини або міжзубні проміжки, що можуть бути помітними в зубощелепному ряді.

У деяких випадках лікар може рекомендувати конструкцію для корекції важливих стоматологічних проблем. Важливо консультуватися з ортодонтом для отримання індивідуальної оцінки та визначення показань для встановлення брекетів.

Як відбувається лікування брекетами?

Як вже згадувалось, брекет система складається з двох основних складових – брекету-замочку, дуги та допоміжних.

Брекет системиСам брекет є незнімним елементом протягом усього лікування. До початку встановлення брекет-системи робиться тривимірна модель, на якій розташовують інтерактивні брекети таким чином (враховуючи потрібний вугол та місце), щоб у майбутньому змістити кожний зуб у потрібне положення. Металева дуга робиться зі спеціального нікелевого сплаву, який має здатність “пам’яті”: як би не була вигнута дуга, вона, все одно, намагається повернутись у першопочаткове положення. Таким чином здійснюється тиск на брекети і змішуються зуби у потрібне положення. Дуги бувають різними за сплавом, товщиною, діаметром та силою. Як правило, лікування починають із найслабшої дуги, поступово збільшуючи навантаження.

Якщо брекет система не самолігуюча, то дуга кріпиться до брекету за допомогою лігатур – спеціальних резиночок. Дуже часто лігатури виконують роль прикраси: пацієнти люблять обирати різні кольори лігатур, тим самим, створюючи своєрідну прикрасу на брекетах.

Окрім цих складових, у процесі лікування лікар-ордодонт для досягнення найкращого результату може використовувати мікроімпланти, різні конструкції, пружинки, еластичні ланцюжки тощо. Після лікування брекет системою, з метою закріплення успішного результату, пацієнту встановлюють ретейнер, який не дозволяє зубах зміщуватись.

В руках досвідченого ортодонта процес виправлення прикусу виглядає нескладною процедурою. Та це лише на перший погляд.

Перед встановленням брекет системи необхідно пройти детальну діагностику, зробити повну санацію ротової порожнини та розробити детальний, покроковий план лікування.

Слід зазначити, що у 98% успіх лікування брекет-системою залежить від кваліфікованості лікаря. Адже встановити брекет-систему може кожний ортодонт у місті Києві, а от довести процес до ідеалу до снаги лише професіоналам.  Ми у Smile Clinic працюємо, щоб зробити вашу посмішку привабливою. З нашим професійним підходом до встановлення брекетів у різних районах Києва, включаючи Позняки та Осокорки, ми допомагаємо досягти ідеального вирівнювання ваших зубів.

Брекет системи

Етапи встановлення брекетів

Встановлення брекетів – це багатоетапний процес, який охоплює декілька ключових етапів:

  1. Консультація та планування. Лікар-ортодонт проводить детальний огляд, робить рентгенівські знімки, компьютерну томографію та відбитки щелепи, оцінюючи стан зубів та прикусу. На цьому етапі прописується план лікування.
  2. Підготовка. Заздалегідь до процедури фіксації конструкції необхідно провести комплексну гігієну порожнини рота, очистити зуби від нальоту та вилікувати карієс.
  3. Встановлення брекетів. Лікар закріплює конструкцію на кожному зубі за допомогою спеціального цементу.
  4. Регулювання та закріплення дуг. Лікар вставляє ортодонтичні дуги та регулює їх для досягнення оптимального прикусу. Дуга допомагає вирівняти зуби та утримує їх у правильному положенні.
  5. Встановлення гумоових лігатур. Використовується для надійного утримання дуги та брекетів у правильному положенні під час лікування, окремо на кожному зубі.
  6. Закінчення та інструкції. Після завершення встановлення конструкції, лікар робить необхідні кінцеві налаштування і надає пацієнту інструкції з догляду та обслуговування конструкції.
  7. Регулярні візити для корекції. Пацієнт регулярно відвідує лікаря для налаштування брекетів, під час якого вони можуть регулюватися або замінюватися для досягнення оптимальних результатів.

Цей процес може тривати від кількох місяців до декількох років, залежно від складності випадку та індивідуальних особливостей пацієнта.

Зміна прикусу після використання брекетів

Зміна прикусу після використання брекетів є звичайним та очікуваним результатом ортодонтичного лікування. Конструкції впливають на положення зубів і їхню взаємодію. Цей процес може включати вирівнювання, корекцію прикусу, а також виправлення інших аномалій зубощелепного апарату.

Важливо зазначити, що зміна прикусу може вимагати часу, і результат буде повністю помітний лише після завершення лікування. Але іноді виникають проблеми і ускладнення зі здоров’ям зубів та ясен. Однією з поширених змін прикусу після використання брекетів є модифікація оклюзії, оскільки зуби можуть переміщатися в різних напрямках під час процесу вирівнювання.

Крім того, в окремих сценаріях виправлення прикусу за допомогою брекетів може виникнути поява інших труднощів, таких як:

  • перевантаження може спричинити біль і неприємні відчуття у зубах та яснах;
  • поломка конструкції або розрив дуги може уповільнити процес вирівнювання та збільшити термін носіння конструкції;
  • проблеми із зубами та яснами, серед яких карієс, пародонтит та запалення ясен.

За винятком тимчасових труднощів, зміна прикусу за допомогою брекетів сприяє покращенню ортодонтичного стану. Ретельний догляд за конструкцією та регулярні візити до ортодонта можуть допомогти уникнути можливих ускладнень та забезпечити успішне лікування.

Чи псують брекети емаль?

Елементи брекет системи та матеріал, на який вона фіксується, зроблені таким чином, щоб в жодному разі не псувати емаль пацієнта під час носіння. Але погана гігієна та неретельний догляд можуть негативно впливати на зуби, викликати захворювання та псувати емаль: залишки їжі та наліт значно частіше залишаються навколо брекета, що викликає проблеми.

Важливо ретельно чистити зуби, використовувати спеціальні допоміжні гаджети (ірригатор, йоршики, зубна нитка) та робити професійну чистку зубів як мінімум 1 раз на пів року. За таких знижується ризик псування зубів, як наслідок носіння брекет-системи.

Яка вартість встановлення брекет-системи (керамічні, металеві, сапфірові брекети)?

Ціна брекетів в Києві залежить, в основному, від вибраного виду брекетів (металеві, сапфірові, керамічні) та від способу їх фіксації (лігатурні, самолігуючі). У Smile Clinic лікар-ортодонт обо’язково проводить детальну діагностику та огляд, складає план лікування та погоджує його з пацієнтом перед початком лікування. Наша клініка, розташована на лівому березі Києва, район Позняки, пропонує високоякісне ортодонтичне лікування за конкурентною ціною.

Вартість брекет систем та інших послуг є у вільному доступі на сайті у розділі “Ціни”.

Ортодонтія

Вартість
Консультація ортодонта600
Консультація ортодонта (дитяча)350
Пародонтологічна карта ортодонтична300
Контрольний візит , апарат480
Контрольний візит, корекція590
Контрольний візит, дитячий520
Аналіз і розшифровка знімків620
Виготовлення діагностичної моделі300
Виготовлення одного елейнера2890
Зняття відбитків (1 щелепа )300
Відбиток альгінативний480
Постановка сепаратора60
Сепарація 1 зуба160
Корекція ретейнера (в ділянці1 зубу)350
Еластики ортодонтичні, інтраоральні230
Заміна лігатур400
Заміна металевих лігатур300
Дуга ортодонтична500
Дуга ортодонтична сталь500
Дуга ортодонтична з покриттям450
Дуга ортодонтична широка Піттс650
Дуга з вигинами900
Цементування ортодонтичного кільця300
Накладка ортодонтична350
Брекет система 3M Gemini (Roth/MBT) метал (1 щелепа)18100
Брекет система 3M Clarity Advanced (1 щелепа)23400
Брекети самолігуючі метал21900
Брекети самолігуючі кераміка26750
Часткова постановка брекет системи 3М Gemini8450
Часткова постановка брекет системи 3М Clarity Advanced12300
Брекет 3M Gemini400
Брекет Clarity Advanced 1 одн.1200
Фіксація брекета 1 од450
Фіксація брекета самолігуючого (1шт.)950
Фіксація кнопки300
Фіксація ретейнерів (1 щелепа)2250
Фіксація апарату на мікроімплантах6400
Зняття б/с 1 щелепа1200
Зняття брекетів (1 шт )380
Зняття брекет - системи 1ст.920
Зняття брекет - системи 2ст.1050
Зняття не знімного апарата620
Поліровка після зняття брекет-системи 1 рівень1350
Поліровка після зняття брекет-системи 2 рівень1450
Капа Osamu4000
Суглобова капа6600
Ретенційна капа (1 щелепа)2350
Корекція суглобової капи550
Постановка замка на моляр600
Постановка дуги MEAW2300
Ортодонтичний імплант4300
Мікроімплант Біорей5350
Курс лікування системою прозорих кап Easybite101100
Курс лікування системою прозорих кап SLX Clear Aligners I категорія110000
Курс лікування системою прозорих кап SLX Clear Aligners II категорія153300
Курс лікування системою прозорих кап SLX Clear Aligners III категорія170650
Ортодонтичний апарат HAAS10500
Продовження ортодонтичного лікування, розпочате в іншій клініці11230
Комп'ютерне моделювання та візуалізація плану лікування4450
Утримуючий апарат Бюгель2670
Утримуючий апарат Нанса3200
Апарат біоблок8550
Апарат Haas9200
Апарат Дістал Джет10700
Апарат твін блок10900
Апарат Гербста12300
Апарат на мікроімплантах I рівень30000
Апарат на мікроімплантах II рівень37000
Коректор 2 класу Флекс Девелопер10900
Ремонт апарату 1 ст.1920
Ремонт апарату 2 ст.3200
Трейнер ортодонтичний3200
Міогімнастика та корекція трейнера450
Лицева маска2680
Перфорація піднебінного шва3680
Створення плану лікування на елайнерах/ діагностика3980

Кваліфікований спеціаліст

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ