Герметизація фісур у дітей

Зубки з найменшого віку дитини знаходяться в зоні ризику ураження карієсом, а все це тому, що зубна емаль молочних та ще не зміцнілих зубів легко піддається впливу патогенних організмів і швидко руйнується. Тому роль профілактичних заходів у дитячому віці вкрай важлива, адже захистити зубки значно легше, ніж потім їх лікувати. Один з найпопулярніших сучасних методів попередження розвитку карієсу у маленьких пацієнтів – герметизація фісур.

Герметизація фісур у дітей

Що таке фісури? І навіщо їх герметизувати?

Фісури – це природні нерівності (виступаючі частини і поглиблення) на поверхні зуба. Такий рельєф має важливе функціональне значення, оскільки він дозволяє нам ретельно пережовувати їжу. Але є й негативний момент у такій будові – в поглибленнях молярів часто залишаються шматочки їжі, які важко видалити самостійно. Вони створюють сприятливу атмосферу для розвитку патогенних бактерій, які в подальшому можуть призвести до появи та розвитку карієсу.

Для попередження захворювання зубів було розроблено нову лікувально-профілактичну методику – герметизацію фісур.

Суть методу полягає в тому, що заглиблення (борозенки) заповнюють спеціальним матеріалом, який має у своєму складі фтор.

Процедура проводиться в один візит і триває менше години.

Робити герметизацію фісур рекомендовано у перші два роки після прорізування зуба, коли емаль ще слабка і не захищена достатньо від впливу зовнішніх подразників. Герметизація втрачає свою функцію, якщо робити її пізніше : емаль за цей час встигає зміцнитись і самостійно протистояти бактеріям (за умови якісної гігієни, звичайно). Тому не варто зволікати та відстрочувати процедуру, адже вона вирішує одразу декілька проблем:

 • створює на оклюзійній поверхні бічних зубів захисний шар, який перешкоджає проникненню бактерій (захищає премоляри і моляри від карієсу), а також передні зубки в сліпих ямках (поверхня яка знаходить зі сторони піднебіння);
 • зменшує рельєфність зубів, що спрощує гігієну;
 • зміцнює зуби за рахунок іонів фтору, що містяться в герметику.

Герметизація фісур у дітей

Коли рекомендується герметизація фісур: показання та протипоказання?

Лікарі-стоматологи рекомендують привчати дитину до профілактичних візитів, починаючи з моменту появи зубок. Це дозволить краще адаптувати дитину, позбавитись страху лікарів і вчасно виявити проблеми, якщо такі виникатимуть.

Герметизацію фісур призначають у різному віці. Основними показаннями до процедури є:

 • недостатня мінералізація жувальної поверхні;
 • наявність глибоких і дуже вузьких борозенок, де постійно накопичуються залишки їжі, які неможливо видалити, використовуючи звичайні засоби гігієни, а також погана гігієна зубів в домашніх умовах.
 • розвиток каріозної плями на поверхні жувальних зубів;
 • генетична схильність до розвитку карієсу;
 • маленький термін після прорізування постійних зубів.

Чи існують протипоказання до цієї процедури? Так, їх небагато: це неповне прорізування зуба та ураження карієсом.

Визначити, чи потрібна герметизація зубів Вашій дитині, може лише стоматолог. Варто одразу записатись на огляд, як тільки проріжуться остаточно моляри. Лікар огляне ротову порожнину дитини, оцінить стан зубів і їх схильність до карієсу і дасть рекомендації щодо профілактики захворювання та гігієни.

Як проводиться герметизація фісур?

Процедура з герметизації фісур абсолютно безпечна, безболісна та не займає багато часу. Як правило, проводиться в один візит.

Існує два способи проведення герметизації: інвазивний та неінвазивний.

Під час неінвазивної герметизації на попередньо очищений зуб наносять спеціальний герметик, який заповнює фісури та створює на поверхні захисну оболонку.

У клініці Smile Clinic дитячий лікар-стоматолог виконує інвазивну герметизацію фісур, яка передбачає неглибоке препарування зуба з наступним закриттям герметизуючим гелем. Цей метод є ефективним методом при глибоких або «закритих» фісурах (конусо- та краплеподібних), що більш характерно для кореневих зубів. Тому нерідко цю процедуру рекомендують робити і дорослим.

Перед тим як проводити герметизацію, зуб обов’язково очищується від нальоту. Після цього починається процедура, яка проходить такі етапи:

 1. знеболення та ізолювання зуба для уникнення потрапляння слини;
 2. механічна обробка зуба – препарування;
 3. обробка антисептиком та протравлювання кислотою;
 4. промивання та підсушування;
 5. нанесення герметика на поверхню зуба та полімеризація його під дією ультрафіолету;
 6. шліфування до тих під, поки щелепа не буде повністю змикатись та зникне відчуття дискомфортку;
 7. фторування зуба.

Герметизація фісур у дітей

Але, навіть після герметизації фісур, пацієнт повинен бути під наглядом і з певною періодичністю з’являтись на профілактичні огляди (1 раз в 3 місяці, або 1раз в 6 міс, цей термін визначається індивідуально). Це дозволить контролювати стан зубів, виявити ризик розвитку карієсу і вжити профілактичних заходів (герметик покриває жувальну поверхню зуба, контактні поверхні зуба уражаються карієсом, якщо не робити вчасно профілактичну гігієну, а також, якщо вдома не користуватися зубною ниткою).

Яка вартість герметизації фісур?

Вартість процедури залежить від того, на якому зубі буде робитись герметизація – на молочному чи постійному. Ціни на послуги дитячого лікаря-стоматолога вказані на сайті у розділі “Ціни”.

Стоматологія дитячого віку

Вартість
Консультація дитячого стоматолога зі складанням комплексного плану лікування550
Адаптаційний візит1,200
Невідкладна допомога з приводу пульпіту та періодонтиту600
Герметизація фісур постійного зуба1,100
Герметизація фісур молочного зуба800
Металева коронка на тимчасовий зуб1,000
Металева коронка на постійний зуб1,500
Комплексна професійна гігієна у тимчасовому прикусі (чистка, фторування зубів)1,700
Комплексна професійна гігієна у змінному прикусі (чистка, фторування зубів)2,000
Комплексна професійна гігієна у постійному прикусі до 16 років (чистка, фторування зубів)2,300
Пломбування тимчасового зуба склоіномерними матеріалами1,100
Пломбування тимчасового зуба композитними фотополімерними матеріалами1,800
Лікувальна пов’язка ( періодонтит)600
Лікування карієсу методом інфільтрації Icon3,000
Лікування пульпіту методом ампутації1,700
Лікування пульпіту методом екстерпації1,900
Інструментальна, медикаментозна обробка каналів молочного зуба (1канал)500
Лікування карієсу зі збереженням вітальності зуба1,800
Тимчасова пломба200
Видалення тимчасового зуба900

Кваліфікований спеціаліст

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)