Заповнення парадонтальної карти

Окрім лікування зубів, спеціалісти клініки Smile Clinic надають послуги з діагностики та лікування ясен. Це окремий напрямок у стоматології, яким займаються лікарі – пародонтологи. Вчасне виявлення та лікування захворювань ясен допомагає уникнути кровоточивості та інших більш серйозних проблем.

Заповнення парадонтальної карти

Майже 50% людей, які спостерігають під час чищення зубів сліди крові, страждають на одне з найпоширеніших захворювань ясен – пародонтит — це запалення пародонту, тобто тканин, що оточують корінь зуба. Серед причин, які його спричиняють, є погана гігієна ротової порожнини, формування твердих зубних відкладень (зубного каменю), генетична схильність або проблеми з прикусом. Захворювання досить підступне і часто протікає безсимптомно, але, разом з тим, може з легкістю стати причиною втрати зубів.

Для виявлення захворювань ясен пародонтологи застосовують наступні методи:

  1. огляд та збір анемнезу
  2. PSR-скринінг з подальшим складанням пародонтальной карти
  3. прицільну рентгенографію.

За результатами дослідження лікар-пародонтолог Smile Clinic може оцінити характер і масштаби запальних процесів і скласти план подальшого лікування.

Заповнення парадонтальної карти

Що таке пародонтальна карта (періокарта) пацієнта?

Періокарта – це медичний, цифровий документ, який містить вичерпну інформацію про стан тканин пародонта пацієнта. Завдяки цьому вся наявна інформація щодо діагностики та стану ясен структуризується та систематизується.

У пародонтальну картку вносяться дані щодо стану ясен та кісткової тканини навколо кожного зуба, вказується локалізація зубного нальоту як видимого, так і під’ясеневого, та оцінюється рівень кровоточивості. Також у документі фіксуються гнійні осередки, їх розташування, ступінь рухливості зубів. При складанні карти, лікар має встановити діагноз та надати рекомендації щодо гігієни.

Заповнення парадонтальної карти

Переваги ведення періокарти пацієнта

Окрім того, що лікар може моментально освіжити в пам’яті всі дані про пацієнта, переглянувши періокарту, документ має ще цілу низку інших переваг. Пародонтична карта спрошує комункацію між лікарем та пацієнтом, дозволяє більш детально роз’яснити ситуацію, показати проблеми та пояснити, які саме кроки будуть зроблені для її усунення. Складання карти дозволяє розробити індивідуальний план лікування та зробити прогноз відносно кожного окремого зуба. За допомогою цифрового документу легко спостерігати лікування в динаміці, виявити нові хвилі загострення або ремісію захворювання, адже результат кожного окремого етапу обов’язково заноситься в систему.

Оскільки пародонтит часто не викликає больових відчуттів та явного дискомфорту, пацієнт може не відчувати існуючої проблеми. Створення періокарти дозволяє показати наявні проблеми та мотивувати пацієнта на дотримання більш суворих правил гігієни або на лікування.

Заповнення парадонтальної карти

 

Як складається пародонтологічна карта у Smile Clinic?

Створення пародонтологічної карти пацієнта проходить три етапи.

1 етап: фотопротоколювання.

Лікар-пародонтолог проводить огляд та здійснює цілий ряд фотознімків, на яких детально відображається стан ротової порожнини та кожного окремого зуба. Також ці знімки будуть в подальшому основою для порівняння результатів лікування з початковим станом.

2 етап: більш детальна діагностика.

Щоб більш глибинно дослідити стан пародонту, лікар проводить діагностику за допомогою КТ або прицільної рентгенографії.

3 етап: зондування

Лікар вимірює параметри всіх пародонтальних кишень за допомогою спеціального зонда. Результати вимірювань та розраховані на їх основі індекси заносяться до пародонтальної карти

Заповнення парадонтальної карти

Лікарі клініки Smile Clinic радять піклуватись не лише про зуби, а й про стан ясен. Обов’язково звертайте увагу на симптоми, які можуть свідчити про наявність захворювання та не відкладайте візит до спеціаліста. Адже здорові ясна – 50% ідеальної посмішки.

Яка вартість пародонтологічної карти (періокарти)?

Вартість діагностики та створення пародонтологічної карти вказана нижче. Також, Ви можете ознайомитись з вартістю інших послуг у розділі “Ціни”.

Пародонтологія

Вартість
Шинування зубів волоконною арматурою і композитними матеріалами (сегмент/група 4-6 зубів)2450
Аплікація лікувальних препаратів на ясна300
Розкриття парадонтального абсцесу400
Медикаментозна обробка кишені350
Пародонтальна карта650
SRP відкритий 1зуб750
Повторна консультація стоматологоа-пародонтолога200
Кюретаж ручний (1 щелепа)1300
SRP 1 зуб650
PSR тест400
Контрольний візит300
Консультація пародонтолога + PSR тест600
Закриття рецесії 1 зуб2900
Закриття рецесії кожен наступний зуб1200

Кваліфіковані спеціалісти

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)