Закриття рецесій ясен

На жаль, захворювання ясен такі ж поширені серед пацієнтів, які і хвороби, що вражають зуби. Вони змушують відчувати дискомфорт та впливають на естетику посмішки. Пам’ятайте, що вчасна профілактика, планові візити до лікаря-стоматолога можуть значно знизити ризик виникнення проблем з яснами. 

Закриття рецесій ясен

Одним з найпоширеніших захворювань ясен є рецесія. 

Рецесія – це процес зменшення обсягу ясен. Висота тканин поступово скорочується, а шийка і корінь зуба оголюються. Крім цього, підвищується чутливість, зуби поступово розхитуються і в майбутньому це призведе до втрати. Найчастіше це захворювання виникає у віці 40-50 років, але може бути і раніше.

Чому виникає рецесія? Причини

Причини утворення рецесій дуже різноманітні: від генетично сформованих особливостей прикусу до випадкових травм. Але лікарі-стоматологи виділяють декілька основних причин, які, як правило, призводять до виникнення цього захворювання: 

  1. травмування (стосується не лише травмування внаслідок падіння. Травмування може бути викликане неправильним чищенням зубів: агресивне чищення зубною щіткою, неправильна методика використання щітки, занадто жорсткі щетинки тощо); 
  1. пошкодження м’яких тканин при препаруванні зубів, встановленні коронки або протеза;
  2. неправильний прикус та перенавантаження зубів у майбутньому може призвести до рецесій.

Закриття рецесій ясен

Симптоми: як вчасно виявити рецесію ясен?

Найяскравішими проявами рецесії вважають порушення естетики зубів у зоні кореня (його оголення), підвищену чутливість зубів до гарячого, холодного, кислого, солодкого та утворення карієсу і клиновидних дефектів в місцях, де оголюється корінь.

Якщо пацієнт помічає зменшення рівня ясен, яке супроводжується кровоточивістю та болем при пережовуванні їжі, це може свідчити про появу рецесії. В такому випадку треба терміного зв’язатись з лікарем-стоматологом та записатись на огляд.

Чим небезпечна рецесія ясен і чому її треба обов’язково лікувати?

Дуже важливо звертатись до спеціаліста одразу, як тільки помітили перші ознаки можливої рецесії ясен. Адже відстрочення розв’язання проблеми на ранніх стадіях може призвести до:

  1. надмірної чутливості зубів та гострих больових відчуттів в області ясеневого краю;
  2. підвищення розвитку клиновидних дефектів;
  3. оголення ділянок кореня, який стає вразливим до карієсу, що в майбутньому може призвести до пошкодження пульпи;
  4. неприємного запаху з роту через скупчення нальоту біля кореня, який викликає розширення пародонтальних кишень.

Як бачите, ризики значні, а наслідки можуть бути не дуже приємними. Тому варто уважно ставитись до стану ясен та вчасно звертатись за допомогою. 

Як лікується рецесія ясен в Smile Clinic?

Існує декілька варіантів лікування рецесії ясен. У клініці Smile Clinic ми комплексно підходимо до вирішення проблеми і, перш за все, встановлюємо причину виникнення захворювання.

Якщо Ви звернулись до лікаря на ранніх стадіях захворювання, цілком реально його вилікувати за допомогою усунення факторів, які провокують захворювання: виконується професійна гігієна ротової порожнини, проводиться протизапальна терапія, прибирається камінь та наліт, та надаються рекомендації щодо подальшого догляду. 

Якщо захворювання прогресувало і усунути терапевтично його неможливо, лікар виконує клаптеву операцію та закриває рецесію по методиці Дзукеллі: видаляються відкладення та нарощується об’єм м’яких тканин, після чого клаптеві тканини піднімаються і фіксуються на потрібному рівні. Операція, як правило, проводиться під місцевим знеболенням і вважається безпечною. 

Закриття рецесій ясен

Як попередити рецесію ясен?

На жаль, від виникнення рецесії ясен ніхто не застрахований. Але можна сумлінно дотримуватись рекомендацій та мінімізувати цим шанси стати жертвою рецесій. Лікарі Smile Clinic радять дотримуватись базових правил гігієни ротової порожнини, раз на пів року робити професійну чистку та відвідувати лікаря-стоматолога для профілактичного огляду. Крім цього, потрібно усувати наявні проблеми (такі як неправильний прикус, старі протези), які негативно впливають на стан ясен та погіршують його. 

Яка вартість лікування рецесії ясен у Smile Clinic?

Вартість лікування рецесії ясен більшою мірою залежить від стадії розвитку захворювання та його складності. На консультації лікар-стоматолог обов’язково проводить огляд та детально розповідає пацієнту про обсяги ураження, стадію розвитку захворювання та інформує про можливі шляхи вирішення проблеми. Після цього складається поетапний план лікування, який прораховується та узгоджується з пацієнтом. 

Закриття рецесій ясен

Вартість маніпуляцій для лікування рецесій та ціни на інші послуги знаходяться у вільному доступі у розділі “Ціни”.

Пародонтологія

Вартість
Шинування зубів волоконною арматурою і композитними матеріалами (сегмент/група 4-6 зубів)2450
Аплікація лікувальних препаратів на ясна300
Розкриття парадонтального абсцесу400
Медикаментозна обробка кишені350
Пародонтальна карта650
SRP відкритий 1зуб750
Повторна консультація стоматологоа-пародонтолога200
Кюретаж ручний (1 щелепа)1300
SRP 1 зуб650
PSR тест400
Контрольний візит300
Консультація пародонтолога + PSR тест600
Закриття рецесії 1 зуб2900
Закриття рецесії кожен наступний зуб1200

Кваліфікований спеціаліст

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)