Металеві коронки для дітей

Зміна молочного прикусу починається, в середньому, у 6-7 років, коли перші зубки випадають і на їх місці з’являються постійні. Та, на жаль, такі захворювання, як карієс, можуть вражати дитячі зубки у досить ранньому віці. Тому, коли батьки вагаються чи варто їх лікувати, ми однозначно кажемо “так!”.

Металеві коронки для дітей

Чому потрібно лікувати молочні зуби?

Молочні зуби відіграють важливу роль не лише у пережовуванні їжі, а й формують правильний прикус, тому вони мають залишатись здоровими аж до появи постійних зубів. Більше того, ніщо так не прикрашає дитину, як щира, гарна посмішка.

Втрата одного або декількох зубів через виникнення та розвиток патологій може призвести до таких негативних наслідків як:

 • неправильне формування зубного ряду;
 • зміщення зубів та зменшення місця для появи постійного;
 • труднощі при пережовуванні їжі;
 • виникнення ротового дихання;
 • порушення дикції;
 • психологічний дискомфорт.

Нерідко батьки стикаються з підвищеною нервозністю дитини, відмовою їсти, частими респіраторними захворюваннями, поганим сном та іншими проблемами. Недорозвинена слабка емаль та швидкість метаболізму у дітей призводить до того, що всі процеси у ротовій порожнині протікають дуже швидко, у порівнянні з дорослою людиною. Це стосується і патологій, які переходить на сусідні тверді і м’які тканини і можуть спричинити серйозну комплексну проблему у маленькому організмі.

Щоб цього не сталось, а посмішка Вашої дитини завжди випромінювала здоров’я, рекомендуємо одразу усувати наявні патології та дбати про профілактику їх утворення.

Металеві коронки для дітей

Показання до встановлення коронок на дитячі зубки

Дитячі коронки встановлюються у тих випадках, коли відновити зуб за допомогою реставрації композитним матеріалом не вдається або результат буде дуже короткостроковим і ненадійним. В такому разі наш дитячий лікар-стоматолог рекомендує встановити металеву коронку. Основними показаннями для її встановлення є:

 • руйнування 2 стінок зуба чи 2/3 твердих тканин;
 • виявлення проблем, що перешкоджають нормальному формуванню емалі як захисного бар’єру проти проникнення інфекції;
 • механічне травмування зуба внаслідок ударів, падіння тощо;
 • діагностування пульпіту, періодонтиту;
 • підвищене стирання емалі, бруксизм;
 • флюороз (надлишок фтору в організмі через його підвищений вміст у воді або прийом відповідних лікарських препаратів);

Встановлення коронки – найчастіше є єдиним способом ефективного лікування ускладненого карієсу на молочних зубах, коли їх необхідно зберегти.

Чи існують протипоказання до встановлення коронок дітям?

Не зважаючи на те, що встановлення коронок діткам вважається досить безпечною та ефективною процедурою, все ж існують деякі протипоказання. Одне з них – наявність алергічної реакції у дитини на матеріал, з якого зроблена коронка. Не рекомендується встановлення і тоді, коли маленький пацієнт має недостатній обсяг твердих тканин, що залишилися, необхідних для закріплення конструкції або ж дефекти ясен.

Крім цього, варто знати: якщо дитина має захворювання, діагностика яких потребує частого використання МРТ, встановлення металевих коронок також небажане.

Металеві коронки для дітей

Які переваги від встановлення коронки дітям?

Наш дитячий лікар-стоматолог радить не вагатись, а одразу встановлювати коронки на дитячі зубки, якщо для цього існують показання. Це допоможе :

 • відновити жувальну функцію та естетику зуба;
 • зберегти зуб до моменту появи постійного;
 • захистить зуб від подальшого руйнування;
 • забезпечить правильний розвиток зубного ряду, формування прикусу та дикції.

Коронка відзначається своєю міцністю та довговічністю, на відміну від пломби, яка може сколотись або випасти. Також, коронка значно щільніше прилягає до поверхні зуба (вона як захисний ковпачок на зубі), і не дає можливості шкідливим бактеріям потрапляти туди та провокувати розвиток вторинного карієсу

Як встановлюються металеві коронки дітям у Smile Clinic?

Маленькі пацієнти вимагають особливої турботи до себе, тому наш дитячий лікар обов’язково спочатку налагоджує контакт з дитиною та встановлює довірливі стосунки. Це важливо, адже дитина повинна почувати себе комфортно та в безпеці, щоб у майбутньому у неї не залишилось негативного досвіду щодо походу до лікаря-стоматолога.

Перед початком будь-якого лікування проводиться діагностика: лікар оглядає ротову порожнину дитини, оцінює ступінь пошкоджень та можливості лікування, вивчає рентгенологічні знімки та аналізи (якщо це необхідно). Тільки після цього встановлюється діагноз та затверджується метод лікування – встановлення коронки.

У стоматологічній клініці Smile Clinic маленьким пацієнтам встановлюють металеві коронки, які відзначаються своєю міцністю, надійністю та чудово захищають зуб від руйнувань.

Будь-які стоматологічні процедури в нашій клініці проводяться із знеболенням. Щоб виключити больові відчуття під час введення анестезії, лікар наносить знеболюючий гель, щоб заморозити поверхневі шари слизової оболонки. Після цього вводиться анестетик та ізолюється зуб.

Перед встановленням коронки необхідно провести підготовчі роботи згідно показів: зробити професійну чистку зубів, пролікувати карієс або канали, запломбувати їх.

Тільки після цього починається етап встановлення: необхідний зуб препарується, підбирається металева коронка і виконується примірка. Якщо все підходить, коронку фіксують за допомогою стоматологічного цементу. Після фіксації не можна їсти 30 хвилин. Вдома за коронкою доглядають так само як і за своїми зубами, чистимо зубною щіткою з пастою, а також використовуємо зубну нитку (на поверхні коронки як і на поверхні здорового зубчика утворюється наліт).

Як правило, процедура займає 40 хв-1годину та проводиться в один візит.

Металеві коронки для дітей

Яка вартість встановлення металевої коронки в Smile Clinic?

При прорахунку вартості встановлення коронки на зуб діткам враховується вартість лікування супутніх патологій, які виявлено під час огляду. Без їх усунення, встановлення коронки не буде мати сенсу.

Ціни на послуги дитячого лікаря-стоматолога вказані на сайті у розділі “Ціни”.

Стоматологія дитячого віку

Вартість
Консультація дитячого стоматолога зі складанням комплексного плану лікування550
Адаптаційний візит1,200
Невідкладна допомога з приводу пульпіту та періодонтиту600
Герметизація фісур постійного зуба1,100
Герметизація фісур молочного зуба800
Металева коронка на тимчасовий зуб1,000
Металева коронка на постійний зуб1,500
Комплексна професійна гігієна у тимчасовому прикусі (чистка, фторування зубів)1,700
Комплексна професійна гігієна у змінному прикусі (чистка, фторування зубів)2,000
Комплексна професійна гігієна у постійному прикусі до 16 років (чистка, фторування зубів)2,300
Пломбування тимчасового зуба склоіномерними матеріалами1,100
Пломбування тимчасового зуба композитними фотополімерними матеріалами1,800
Лікувальна пов’язка ( періодонтит)600
Лікування карієсу методом інфільтрації Icon3,000
Лікування пульпіту методом ампутації1,700
Лікування пульпіту методом екстерпації1,900
Інструментальна, медикаментозна обробка каналів молочного зуба (1канал)500
Лікування карієсу зі збереженням вітальності зуба1,800
Тимчасова пломба200
Видалення тимчасового зуба900

Кваліфікований спеціаліст

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)