Лікування карієсу у дітей

Лікування карієсу у дітей

На жаль, карієс однаково вражає як дорослих, так і дітей. Більше того, карієс молочних зубів має таку ж саму природу, як і карієс постійних. Це процес демінералізації та руйнування зуба, який у майбутньому призводить до його втрати.

То ж, ігнорувати це захворювання не можна у будь-якому віці.

Існує думка і, на жаль, багато батьків вірять у те, що молочні зубки можна не лікувати, а слід почекати, поки вони випадуть, і проблема зникне сама собою. Це твердження є дуже і дуже хибним! Батькам варто розуміти, що карієс – це осередок запалення, який швидко розповсюджується та може пошкоджувати не лише тимчасові зуби, а й призвести до пульпітів чи періодонтитів, викликати затримку або неможливість росту постійних зубів, спровокувати абсцеси та, навіть, зараження крові, а ще – порушити роботу шлунково-кишкового тракту.

Які причини виникнення карієсу молочних зубів?

Поява і поширення захворювання має безліч причин, починаючи з поганої гігієни ротової порожнини і закінчуючи зловживанням солодкої їжі.

До головних причин появи карієсу молочних зубів ми відносимо:

 1. погану гігієну ротової порожнини;
 2. надмірне вживання солодкого;
 3. низький ступінь мінералізації емалі молочних зубів;
  Причиною демінералізації можуть бути: раннє формування зубів, недостатність кальцію і фтору в раціоні дитини, прийом деяких медикаментів.
 4. “зараження” карієсом від одного з батьків, наприклад, при використанні спільних предметів посуду без попередньої обробки.

Лікування карієсу у дітей

Чому карієс молочних зубів потрібно лікувати?

Запущена стадія карієсу може спричинити руйнування молочних зубів. Якщо це відбувається передчасно, розвиток щелеп дитини теж порушується і формується неправильний прикус.

Постійні зуби знаходяться під молочними, через це є велика ймовірність зараження корінних зубів карієсом ще в зачатку.

Також, передчасне руйнування молочних зубів призводить до того, що дитині важко ретельно пережовувати їжу. Це може викликати проблеми з травленням або захворювання шлунка.

Які симптоми карієсу у дітей?

Лікування карієсу у дітейДля того, щоб уберегти зубки дітей від незворотніх наслідків захворювань ротової порожнини, потрібно негайно звертатись до лікаря-стоматолога при перших симптомах патології. До основних “дзвіночків”, які повинні насторожити батьків, відносяться:

 • біль при жуванні;
 • білі, світло-коричневі й темно-коричневі плями на зубах на ранній, середній і глибокій стадіях карієсу відповідно;
 • неприємний запах з роту;
 • раптовий ниючий біль;
 • надмірна чутливість зубів.

У жодному разі не варто відкладати візит до лікаря: систематична профілактика та вчасне лікування збережуть зубки дітей від розвитку патологій.

Як проходить лікування карієсу в Smile Clinic?

Для нас важливо не лише якісно пролікувати зубки маленькому пацієнтові, а й встановити з ним дружній контакт, створити відчуття довіри між дитиною та лікарем. Такий підхід позбавить у майбутньому дентофобії, адже більшість людей з цією проблемою зізнаються, що страх стоматологів у них виникнув через візит ще у дитинстві.

Якщо карієс знаходиться на початковій стадії (не уражена емаль, є лише незначні світлі плями), лікар може обробити поверхню емалі та провести лікування за допомогою системи Icon, щоб захистити її і сприяти відновленню.

У разі, якщо карієс став глибшим і пошкодив емаль і дентин, необхідно лікувати зуб та встановлювати пломбу. Це проходить у декілька етапів:

 1. для початку, лікар проводить підготовку, розповідає маленькому пацієнту що і як буде відбуватись. Це допомагає дитині заспокоїтись і довіритись лікареві;
 2. знеболення (анестезія), якщо це необхідно;
 3. препарування каріозної порожнини;
 4. відновлення зуба пломбою.

Під час лікування постійних зубів у Smile Clinic використовуються високоякісні матеріали, якими лікують карієс у дорослих пацієнтів.

У разі, якщо дитина погано переносить лікування, або ж має маленький вік, не може нерухомо довго перебувати в кріслі, лікарі нашої клініки пропонують послуги лікування в умовах седації та “лікування уві сні”.

Бережіть зубки Ваших діток і вчасно звертайтесь за допомогою до професіоналів.

Яка вартість лікування карієсу (молочних зубів) зубів у діток?

На вартість лікування зубів наших маленьких пацієнтів впливає ступінь ураження та обраний, виходячи з цього, метод лікування. В залежності від того, буде це пломбування, чи лікування з подальшим покриттям коронкою чи будь-який інший варіант, дитячий лікар-стоматолог складає план, прораховує його вартість та ознайомлює батьків дитини. Тільки після цього розпочинається лікування.

Ознайомитись з вартістю послуг дитячого лікаря-стоматолога можна на сайті у розділі “Ціни”.

Стоматологія дитячого віку

Вартість
Консультація дитячого стоматолога зі складанням комплексного плану лікування550
Адаптаційний візит1,200
Невідкладна допомога з приводу пульпіту та періодонтиту600
Герметизація фісур постійного зуба1,100
Герметизація фісур молочного зуба800
Металева коронка на тимчасовий зуб1,000
Металева коронка на постійний зуб1,500
Комплексна професійна гігієна у тимчасовому прикусі (чистка, фторування зубів)1,700
Комплексна професійна гігієна у змінному прикусі (чистка, фторування зубів)2,000
Комплексна професійна гігієна у постійному прикусі до 16 років (чистка, фторування зубів)2,300
Пломбування тимчасового зуба склоіномерними матеріалами1,100
Пломбування тимчасового зуба композитними фотополімерними матеріалами1,800
Лікувальна пов’язка ( періодонтит)600
Лікування карієсу методом інфільтрації Icon3,000
Лікування пульпіту методом ампутації1,700
Лікування пульпіту методом екстерпації1,900
Інструментальна, медикаментозна обробка каналів молочного зуба (1канал)500
Лікування карієсу зі збереженням вітальності зуба1,800
Тимчасова пломба200
Видалення тимчасового зуба900

Кваліфікований спеціаліст

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)