Лікування зубів у дітей в умовах седаціі

Лікування зубів – процес, який часто викликає тривогу навіть у дорослих, які чітко розуміють важливість та необхідність цього. Що вже казати про маленьких пацієнтів, для котрих похід, навіть, на консультацію до лікаря-стоматолога – це щось нове та незвідане з купою незнайомих людей та звуків довкола.

Лікування зубів у дітей в умовах седаціі

Та, на жаль, захворювання зубів однаково вражають як дорослих, так і дітей. До того ж часто дітки значно гірше дотримуються необхідних правил гігієни.

В таких випадках батькам слід не затягувати з візитом до лікаря і терміново звернутись за кваліфікованою допомогою.

Звичайно, перед таким візитом дітки потребують певної підготовки, пояснень, що в цьому нема нічого страшного. Велику роль відіграє і підхід дитячого стоматолога: налагодження зв’язку та почуття довіри з дитиною – перший крок до успішного лікування.

Якщо дитина відчуває певний страх та дискомфорт перед майбутнім лікуванням, лікарі клініки Smile Clinic рекомендують в такому разі лікування в умовах седації.

Лікування зубів у дітей в умовах седаціі

Що таке седація?

Седація – це процес занурення у стан, коли людина почувається розслабленою за допомогою спеціальних препаратів.

Таке лікування передбачає проведення необхідних маніпуляцій, в той час, як пацієнт вдихає заспокійливий газ, який подається через спеціальну маску. Головна особливість полягає в тому, що, вдихаючи суміш газів, людина занурюється в розслаблений стан, залишаючись у свідомості. Така технологія дозволяє позбавити дитину стресу під час лікування та дає можливість лікарю виконати великий об’єм роботи в один візит.

Седація не виключає знеболення.

Дитячий лікар-стоматолог проводить всі маніпуляції з обов’язковим знеболенням, це полегшує процес введення анестезії, оскільки дитина вже не так концентрує увагу на шприці з препаратом, він не викликає у неї відчуття страху.

Лікування зубів уві сні та наркоз – принципово різні речі: під час седації пацієнт знаходиться в свідомості, може, навіть, спілкуватися з лікарем, зберігаються ковтальні рефлекси, не порушується ритм дихання. Наркоз передбачає повне відключення людини, його свідомість занурюється в сон і він не в змозі якимось чином реагувати на зовнішній вплив.

Коли рекомендовано лікування в умовах седації?

Лікування зубів у дітей в умовах седацііРекомендації можуть бути з різних причин, адже головна мета- забрати страх та переживання, які можуть викликати будь-які подразнюючі фактори. Особливо рекомендовано проводити лікування (з закисом азоту) під час першого візиту до стоматолога з метою уникнення негативного досвіду, який травмує психіку дитини, та створити позитивний образ лікаря. Навколо і так достатньо дратівливих чинників: нові запахи, інструменти, незнайомі дорослі люди. Все це і так лякає дитину. А якщо до цього додати больові відчуття, то сльози та істерика гарантовані у більшості випадків. Рішення щодо седації приймають лише батьки. Якщо дитина не готова лікувати зубки, а вже потрібно (зуб болить, або великий об’єм роботи, який потрібно зробити, тоді як дитина поводить себе емоційно і не дає можливості лікарю проводити лікування), використовують лікування в наркозі (це лікування уві сні). Найчастіше діткам лікують зуби уві сні коли:

 • дитині важко перебувати у кріслі у майже нерухомому стані, а малюки від 2х років взагалі не розуміють, що відбувається;
 • у разі підвищеного блювотного рефлексу;
 • дитина має негативний попередній досвід лікування;
 • клінічна ситуація потребує великого за об’ємом та довготривалого лікування;
 • дитина має особливості психічного характеру, які ускладнюють лікування.

Чи шкідливе лікування у медикаментозному сні ?

Стрес, хвилювання, неспокій супроводжують майже кожну дитину під час стоматологічних маніпуляцій. Це нормально. Тому так важливо забезпечити маленькому пацієнту максимальний комфорт.

Лікувати під седацією діток можна і треба! Адже неспокійне поводження дитини ускладнюють роботу лікаря, різкі, непередбачувані рухи дитини можуть стати причиною випадкового травмування стоматологічним інструментом, а довгі вмовляння та переконання значно затягують процес лікування.

Введення дитини в медикаментозний сон – безпечна процедура. Вона не несе ніякої шкоди. А якщо порівнювати стрес та можливе виникнення страху до стоматологічного лікування на все життя зі страхом батьків лікувати дитину під седацією, то вибір має бути очевидним.

Які є протипоказання до лікування уві сні?

Перед тим, як погоджувати лікування маленького пацієнта уві сні, лікар попередньо збирає анамнез дитини. Якщо у ході опитування у дитини не виявлено попередньо ніяких протипоказань, необхідно здати наступні аналізи:

 • загальний розгорнутий аналіз крові;
 • кров на глюкозу;
 • коагулограма;
 • загальний аналіз сечі;
 • дітям з 14ти років необхідно здати кров на ВІЛ, гепатит В.

Якщо анамнез виявиться ускладнений додатковими захворюваннями, лікар може призначити більш поглиблену діагностику. Лише впевнившись, що нема ніяких перешкод для безпечного введення дитини в медикаментозний сон, лікар дає дозвіл на лікування під седацією.

Але є декілька протипоказань. Наявність хоча б одного з них унеможливлює лікування уві сні:

 • загострення соматичних захворювань;
 • епілепсія;
 • запалення ЛОР-органів;
 • бронхіальна астма;
 • хвороби серця;
 • цукровий діабет.

Лікування зубів у дітей в умовах седаціі

Як проходить лікування дітей в медичному сні?

Дитина заходить на лікування з батьками. Дитячий лікар обов’язково налагоджує контакт з дитиною, намагається зробити її перебування в стоматологічному кабінеті комфортним та дружнім. Якщо пацієнт надто юного віку, один з батьків сідає на крісло разом з дитиною. Якщо дитина погоджується сісти сама – допомога батьків не потрібна.

Після того, як дитину ввели в медикаментозний сон і вона розслабилась, батьки залишають дитину в кріслі, проте можуть залишитись у кабінеті та спостерігати за процесом лікування.

Відбувається саме лікування, під час якого дитина почуває себе спокійно та розслаблено. По закінченню маніпуляцій, через деякий час маленький пацієнт прокидається.

Після виведення пацієнта зі стану медикаментозного сну певний час може зберігатись сонливий стан.

Як правило, наші маленькі пацієнти залишають кабінет лікаря-стоматолога задоволеними та з посмішкою.

Стоматологія дитячого віку

Вартість
Консультація дитячого стоматолога зі складанням комплексного плану лікування550
Адаптаційний візит1,200
Невідкладна допомога з приводу пульпіту та періодонтиту600
Герметизація фісур постійного зуба1,100
Герметизація фісур молочного зуба800
Металева коронка на тимчасовий зуб1,000
Металева коронка на постійний зуб1,500
Комплексна професійна гігієна у тимчасовому прикусі (чистка, фторування зубів)1,700
Комплексна професійна гігієна у змінному прикусі (чистка, фторування зубів)2,000
Комплексна професійна гігієна у постійному прикусі до 16 років (чистка, фторування зубів)2,300
Пломбування тимчасового зуба склоіномерними матеріалами1,100
Пломбування тимчасового зуба композитними фотополімерними матеріалами1,800
Лікувальна пов’язка ( періодонтит)600
Лікування карієсу методом інфільтрації Icon3,000
Лікування пульпіту методом ампутації1,700
Лікування пульпіту методом екстерпації1,900
Інструментальна, медикаментозна обробка каналів молочного зуба (1канал)500
Лікування карієсу зі збереженням вітальності зуба1,800
Тимчасова пломба200
Видалення тимчасового зуба900

Кваліфікований спеціаліст

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)