Панорамний знімок зубів

Будь-яке лікування починається з якісної діагностики. Лікар-стоматолог, яким би досвідченим він не був, бачить лише ту частину ротової порожнини, яка досяжна людському оку. Більш глибоко дослідити стан можна, зробивши панорамний знімок зубів.

Панорамний знімок зубів

Панорамний знімок зубів (або ортопантомограма, ОПТГ) – це цифровий рентген, який дозволяє чітко побачити та дослідити загальний стан щелепи і прилеглих тканин, розташування коренів зубної системи та інших її фрагментів. ОПТГ є зображенням панорамного шару, на якому відображені обидві половини щелепи та прилеглі тканини у розгорнутому стані. Завдяки цьому лікар бачить усі зуби, обидві половини щелепи з їх альвеолярними відростками, скронево-нижньощелепні суглоби і частини гайморових пазух, що дозволяє поставити чіткий діагноз і спланувати майбутнє лікування.

Панорамний рентген зубів — один з найсучасніших і ефективних методів діагностики стану зубощелепної системи. Наявність у стоматологічній клініці такої послуги — ознака високого класу.

Панорамний знімок зубів

Коли потрібно робити ОПТГ?

Інформацію, яку отримує лікар за допомогою ОПТГ, робить цей вид дослідження досить популярним і поширеним у сучасній стоматології. Лікарі стоматологічної клініки Smile Clinic рекомендують робити панорамний знімок зубів у таких випадках:

  1. при проведенні первинної консультації

Панорамний знімок зубів – базове дослідження для первинної консультації. За допомогою знімка можна оцінити стан ротової порожнини та виявити існуючі та потенційно можливі захворювання. Це необхідно для подальшого створення грамотного плану лікування. Також, ОПТГ доцільно робити з тієї точки зору, що доза випромінення при діагностиці дорівнює рівню випромінення при проведенні двох звичайних прицільних знімків.

  1. перед протезуванням

Додаткова інформація необхідна для розробки правильного плану поетапного лікування пацієнта.

  1. перед складним видаленням зуба

Знімок показує положення зуба відносно всієї ротової порожнини. Завдяки цьому, лікар чітко розуміє як саме має бути видалений зуб без шкоди для пацієнта.

  1. перед плануванням ортодонтичного лікування

Виправлення прикусу – досить складна справа. Лікар-ортодонт має бачити повну картину стану ротової порожнини для подальшого планування поетапного лікування.

  1. для діагностики та подальшого лікування пародонтозу
  1. при запаленні кісткових тканин

Панорамний знімок зубів дозволяє виявити осередок запалення.

  1. для відслідковування росту зубів у дітей

Це дозволяє виявити відхилення у прикусі дитини і вчасно виправити їх

Як робиться ОПТГ ?

Процедура займає всього декілька хвилин. До неї не потрібно готуватись завчасно, вносити корективи у своє звичне життя. Все, що вимагається від пацієнта, – це зняти всі металеві об’єкти з себе (годинник, прикраси тощо), взятись руками на поручні, поставити підборіддя на спеціальну підставку та закусити передніми зубами трубку-фіксатор. Далі пантомограф обертається навколо голови і робить знімок. Під час процесу бажано не рухатись. Фото одразу з’явиться на моніторі.

Чи безпечно робити панорамний знімок зубів?

Доза випромінювання, яке отримує пацієнт під час дослідження, дуже мала і не несе загрози організму. Тому процедура вважається безпечною.

Кому не можна робити ОПТГ?

Вагітність – одне з протипоказань для здійснення панорамного знімку зубів. Хоч доза випромінювання під час процедури досить мала, та все ж лікарі не рекомендують її проводити, якщо існують інші варіанти вирішення проблеми. До ОПТГ вдаються лише тоді, коли користь від лікування перевищує можливі ризики. Також, знімок не рекомендовано робити діткам до 5 років та пацієнтам з психічними розладами, які перешкоджають людині бути нерухомою під час проведення дослідження.

Як часто можна робити ОПТГ?

Багатьох пацієнтів турбує питання про допустиму частоту проведення саме цього дослідження. Слід сказати, що лікарі, як правило, назначають повторний панорамний знімок при необхідності уточнити діагноз, простежити динаміку чи для підтвердження необхідності оперативного втручання. Звичайно, часто проводити такі дослідження не рекомендують, та, за необхідності, кілька разів в місяць – вважається допустимою нормою, адже опромінення під час процедури є меншим за те, що отримує людина за день на пляжі.

Панорамний знімок зубів

Панорамний знімок зубів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Яка Вартість панорамного знімку зубів?

Вартість панорамного знімку зубів та інших видів дослідження вказана нижче. Також, можна ознайомитись з вартістю інших послуг у розділі “Ціни”.

Обстеження

Вартість
Консультація стоматолога400
Консультація онлайн550
Анти СНІД160
Хірургічний набір450
OptraGate200
Прицільна цифрова рентгенографія250
Панорамний знімок (ОПТГ)600
Комп'ютерна томографія сегмент 2-3 зуба (ендо режим)650
Комп'ютерна томографія верхня та нижня щелепа1,400
Комп'ютерна томографія верхня та нижня щелепа + додаткові пазухи носа1,450
Комп'ютерна томографія верхня та нижня щелепа + СНЩС1,600
Запис дослідження на флеш - накопичувач270
Відміна/перенесення запису по передоплаті500

Кваліфіковані спеціалісти

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)