Лікування пародонтиту

Слідкувати за здоров’ям ясен так само важливо, як і за зубами, адже вони виконують важливу захисну та утримуючу функцію.

Та захворювання ясен дуже підступні і часто протікають майже безсимптомно на початкових стадіях, проте можуть призвести до значних негативних наслідків і, навіть, втрати зубів. Тому так важливо помічати найменші симптоми захворювань і вчасно їх усувати. Одним із найпоширеніших захворювань ясен вважається пародонтит.

Лікування пародонтиту

Що таке пародонтит і які причини його виникнення?

Щоб зрозуміти повноцінно сутність пародонтиту, для початку розберемось що таке пародонт.

Пародонт – це комплекс м’яких і твердих тканин, що оточують зуб і його корінь. Сюди входять не тільки ясна, а й зв’язки, що міцно утримують дентальну одиницю в зубній лунці щелепної кістки.

Лікування пародонтиту

Пародонтит – це тривале запальне захворювання тканин пародонту. Через запалення тканин ясна руйнуються, слабшає зв’язок пародонту з поверхнею зуба, що призводить до рухливості, а в кінцевому підсумку – до втрати зубів. Тому необхідно негайно звернутись до лікаря-пародонтолога та розпочати лікування.

Спровокувати появу пародонтиту у пацієнта може цілий ряд причин, але найчастіше захворювання виникає через погану гігієну ротової порожнини, коли залишки їжі потрапляють під ясна, провокують утворення бактерій та розвиток запалення, внаслідок чого утворюється зубний наліт та камінь. Саме це може спровокувати утворення глибоких пародонтальних кишень.

Незбалансоване харчування, мала кількість твердої їжі в раціоні, нестача вітамінів також можуть стати причинами патології, а наявність шкідливих звичок (паління, вживання алкогольних напоїв) лише підвищує ризик.

Будь-які відхилення від норми в організмі сприятливо впливають на розвиток пародонтиту: хронічні загальні захворювання організму (порушення роботи шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, імунодефіцитні патології тощо), гормональні зміни, а також, вживання деяких медичних препаратів можуть призвести до розвитку захворювання.

Лікування пародонтиту

До основних причин стоматологічного походження розвитку пародонтиту відносять:

 • патологію прикусу та зубощелепні дефекти;
 • переломи та інші травми зубного кореня;
 • неправильне положення зуба;
 • розгерметизація та потрапляння інфекції в раніше запломбований кореневий канал;
 • наявність карієсу, пульпіту, гінгівіту і т.д.
 • пережовування їжі на одній стороні з неправильним перерозподілом жувального тиску з подальшим навантаженням щелепи.

Які симптоми пародонтиту?

У багатьох випадках пацієнт може самостійно запідозрити виникнення пародонтиту, адже він має здебільшого яскраво виражені симптоми. Та не варто займатись самодіагностикою, адже підтвердити діагноз може лише лікар-пародонтолог.

До основних симптомів, які сигналізують про виникнення та розвиток пародонтиту належать:

 • кровоточивість ясен під час чищення або вживання їжі;
 • набряк, почервоніння чи будь-які інші зміни структури ясен;
 • поява неприємного запаху;
 • оголення зубної шийки;
 • збільшення проміжків між зубами;
 • утворення під’ясневих кишень (інколи, з гнійними виділеннями);
 • наявність під’ясневих та над’ясневих відкладень (наліт, зубний камінь);
 • підвищена рухливість зубів;
 • підвищення температури тіла та загальна слабкість.

У разі виявлення вище перелічених симптомів, слід негайно звернутись за допомогою до кваліфікованого профільного спеціаліста. В жодному разі не займайтесь самолікуванням!

Лікування пародонтиту

Як лікується пародонтит в Smile Clinic?

Перед тим, як розпочати лікування пародонтиту, потрібно упевнитись у вірності діагнозу. Для цього лікарі Smile Clinic проводять детальну діагностику, яка включає збір анамнезу пацієнта, огляд, вимірювання глибини пародонтальних кишень зондом та складання пародонтологічної карти. Крім цього, за необхідністю роблять комп’ютерну томографію для оцінки стану кісткових тканин.

У деяких випадках лікар-пародонтолог консультується з суміжними стоматологами, коли клінічна ситуація пацієнта потребує комплексного підходу.

Основний і найбільш дієвий метод лікування пародонтиту – це кюретаж ясен, який являє собою очищення пародонтальних кишень від м’яких і твердих зубних відкладень, каменів, залишків їжі, що розкладаються, та хвороботворних мікроорганізмів. Процедура також передбачає полірування кореня зуба. Кюретаж дозволяє якісно та надовго усунути фактори, що провокують випадання зубних одиниць. Якщо своєчасно не очистити зубну поверхню від шкідливих бактерій і частинок їжі, патологія здатна проникнути у внутрішню структуру зуба і тканини, що оточують його, в результаті чого порушаться навколозубні зв’язки, що призведе до розхитування зуба з великим ризиком його втрати в майбутньому.

Якщо ж пародонтальні кишені надто глибокі (захворювання вразило 2/3 довжини кореня), проводиться санація.

У разі, якщо захворювання аж надто запущене, виконується хірургічне лікування (лікар видаляє уражене грануляційне утворення і виконує підсадку штучних тканин).

Якщо так сталось, що внаслідок патології пацієнт втратив зуби, призначається протезування для відновлення функціональної та естетичної функцій зубного ряду.

Після лікування пацієнт обов’язково отримує індивідуальні рекомендації по догляду за ротовою порожниною при пародонтозі.

Профілактика пародонтиту

Без дотримання профілактичних заходів повноцінне одужання від пародонтиту неможливе. Тому наші лікарі-пародонтологи рекомендують:

 • обов’язково чистити зуби двічі на день, користуватись зубною ниткою після кожного прийому їжі та робити полоскання антисептичними ополіскувачами;
 • використання інтрадентального йоршику двічі на день, для очищення міжзубних проміжків;
 • регулярне відвідування лікаря-пародонтолога з профілактичним оглядом;
 • додати у щоденний догляд використання ірригатора;
 • своєчасне лікування у разі повторного запалення;
 • здоровий спосіб життя, повноцінний сон та харчування, вживання корисної їжі та вітамінів;
 • вживання твердої їжі, багатої на вітаміни і мікроелементи (яблука, морква, хліб грубого помелу, молочні продукти).

Обов’язково дотримуйтесь цих рекомендацій і проблеми ясен більше не псуватимуть вам життя.

Яка вартість лікування пародонтиту в Smile Clinic?

Лікар-пародонтолог клініки Smile Clinic на консультації проводить ретельний огляд та всі необхідні етапи діагностики, після чого складає план лікування та прораховує його вартість. Ціни на пародонтологічні послуги клініки вказані на сайті у розділі “Ціни”

Пародонтологія

Вартість
Шинування зубів волоконною арматурою і композитними матеріалами (сегмент/група 4-6 зубів)2450
Аплікація лікувальних препаратів на ясна300
Розкриття парадонтального абсцесу400
Медикаментозна обробка кишені350
Пародонтальна карта650
SRP відкритий 1зуб750
Повторна консультація стоматологоа-пародонтолога200
Кюретаж ручний (1 щелепа)1300
SRP 1 зуб650
PSR тест400
Контрольний візит300
Консультація пародонтолога + PSR тест600
Закриття рецесії 1 зуб2900
Закриття рецесії кожен наступний зуб1200

Кваліфіковані спеціалісти

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)