Фторування зубів у дітей

Дитячі зубки так само піддаються ураженню карієсом, як і дорослі. Патологія розвивається на поверхні зуба, руйнуючи при цьому емаль, і проникаючи всередину. Щоб запобігти цьому, потрібно не лише слідкувати за якістю гігієни ротової порожнини, а й вживати необхідних заходів щодо зміцнення емалі. Для того, щоб вона була міцна, необхідно мати певну кількість фтору та кальцію в організмі, інакше емаль стоншується, стає крихкою, більш схильною до дії кислот, що містяться в їжі. Щоб вберегти дитячі зубки від пошкодження, лікарі рекомендують використовувати фторовмісні зубні пасти (за віком дитини), ополіскувачі для порожнини рота (в яких також міститься фтор). Після проведення професійної гігієни ротової порожнини обовʼязково необхідно провести фторування зубів.

Фторування зубів у дітей

Фторування зубів – це стоматологічна процедура, яка полягає у нанесенні на зубну поверхню спеціального розчину (що містить підвищену концентрацію іонів фтору), який захищає та відновлює емаль. Фторування – це важлива міра профілактики, яка дозволяє попередити розвиток карієсу. Процедура проста і абсолютно безболісна, не викликає у маленьких пацієнтів жодних хвилювань та дискомфорту.

Фторування зубів у дітей

Навіщо робити фторування зубів дітям?

Не секрет, що саме маленькі пацієнти найбільше нехтують правилами гігієни ротової порожнини. Ще б пак! Адже витратити 3 хвилини на монотонні рухи чищення – це дуже нудно. Проте, це важливо і необхідно робити.

Ремінералізація (або фторування зубів) – це виключно профілактична процедура, яка разом з професійною гігієною ротової порожнини покликана попередити розвиток захворювань. Іншими словами, такі регулярні профілактичні процедури дозволяють уникнути розвитку карієсу, але, якщо він вже з’явився, то спочатку необхідно вилікувати патологію, а вже потім проводити фторування.

Важливо робити фторування в момент появи або зміни зуба: зуб, який щойно прорізався, має не досить міцну емаль внаслідок нестачі фтору, тому стає вразливим до карієсу.

Процедура відіграє велике значення і в підлітковому віці, коли відбувається активний ріст організму, гормональні зміни і, як наслідок, зміна консистенції слини на більш в’язку. Це негативно впливає на зубну емаль. Також, лікарі рекомендують ремінералізацію під час встановлення та носіння брекет-системи.

Періодичність процедури визначає дитячий лікар-стоматолог індивідуально. Фторування рекомендують проводити з віку 1,5-2 роки.

Які показання/протипоказання є для фторування зубів?

Фторування зубів у дітейФторування можна проводити майже кожній дитині, адже процедура безпечна та безболісна. Проте, є ситуації, коли дитячий лікар-стоматолог рекомендує обов’язково проводити цю процедуру:

  • в якості профілактичного заходу перед ортодонтичним лікуванням;
  • існує скупчення нальоту біля ясен;
  • у дитини підвищена чутливість зубів та больові відчуття під час чищення;
  • незадовільна домашня гігієна;
  • поява плям білого кольору на емалі, які свідчать про процес демінералізації;
  •  наявність тріщин і сколів.

За таких обставин процедура зі фторування надасть емалі більшого захисту та значно зміцнить її.

Протипоказань до процедури небагато: це індивідуальна непереносимість окремих елементів фторовмісних речовин, а також надлишок фтору в організмі. Надлишок втору в організмі теж негативно впливає на зубну емаль і може викликати флюороз. Крім того, наявність множинного або глибокого карієсу унеможливлює проведення процедури.

Як проходить процедура фторування (ремінералізації) зубів?

Фторування зубів у дітейВ Smile Clinic ми надуважно та бережливо ставимось до кожного пацієнта, а особливо – до наймолодших. Дитячі лікарі-стоматологи дуже виважено та професійно підходять до будь-якої процедури, щоб у маленького пацієнта залишились лише приємні спогади від візиту та здорові зубки.

Фторування зубів проводиться за показами та рекомендацією лікаря. У нашій клініці надаються послуги з простого та глибокого фторування (ремінералізуюча терапія).

Глибоке фторування передбачає нанесення спеціального лаку або гелю на попередньо очищену поверхню зубів за допомогою пензлика. Гель утворює на емалі захисну плівку, під якою вона насичується фтором. Метод має профілактичний характер.

Ремінералізуючу терапію рекомендовано проводити раз в 3 місяці, проте, це не виключає необхідність якісного домашнього догляду.

Яка вартість фторування зубів?

На вартість процедури з фторування зубів впливає вибір способу фторування (просте чи глибоке), а також, наявність супутніх проблем у ротовій порожнині.

Ціни на послуги дитячого лікаря-стоматолога представлені на сайті у розділі “Ціни”

Стоматологія дитячого віку

Вартість
Консультація дитячого стоматолога зі складанням комплексного плану лікування550
Адаптаційний візит1,200
Невідкладна допомога з приводу пульпіту та періодонтиту600
Герметизація фісур постійного зуба1,100
Герметизація фісур молочного зуба800
Металева коронка на тимчасовий зуб1,000
Металева коронка на постійний зуб1,500
Комплексна професійна гігієна у тимчасовому прикусі (чистка, фторування зубів)1,700
Комплексна професійна гігієна у змінному прикусі (чистка, фторування зубів)2,000
Комплексна професійна гігієна у постійному прикусі до 16 років (чистка, фторування зубів)2,300
Пломбування тимчасового зуба склоіномерними матеріалами1,100
Пломбування тимчасового зуба композитними фотополімерними матеріалами1,800
Лікувальна пов’язка ( періодонтит)600
Лікування карієсу методом інфільтрації Icon3,000
Лікування пульпіту методом ампутації1,700
Лікування пульпіту методом екстерпації1,900
Інструментальна, медикаментозна обробка каналів молочного зуба (1канал)500
Лікування карієсу зі збереженням вітальності зуба1,800
Тимчасова пломба200
Видалення тимчасового зуба900

Кваліфікований спеціаліст

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)