Абатмент

Абатмент – це одна з важливих складових зубного імпланта. Абатмент відповідає за стійке з’єднання штифта з титану, що виконує функцію кореня, з коронкою. Дентальниє конструкції виконують естетичну і функціональну роль. Під естетикою мається на увазі заміщення втрачених зубів, під функціоналом – відновлення жувальної функції, здатність вести звичний спосіб життя. Основні складові імпланта – коронка, абатмент і штифт.

Що це таке

Розберемося, що таке абатмент і яким він може бути. З точки зору конструкції виріб являє собою циліндр – пластиковий або металевий. Він накручується на штифт, використовується для кріплення коронки. Якість конструкції дуже важливо, воно визначає витривалість і терміни експлуатації імпланта в цілому.

Абатмент в клініці підбирають з урахуванням потреб, можливостей пацієнта. Доступні варіанти:

  • індивідуальний абатмент;
  • мультіюніт абатмент;
  • постійний або тимчасовий абатмент;
  • абатмент локатор;
  • стандартний абатмент.

За формою вироби бувають прямими, кутовими, кулястими. Найпоширеніший тип – стандартний. Для його виготовлення використовуються шаблони, розміри і форми можуть бути самими різними. На індивідуальний абатмент ціна завжди вища, доцільність виготовлення такої конструкції визначить стоматолог в ході огляду.

Особливості

Оскільки стандартні абатменти використовуються найчастіше, розглянемо їх особливості. Виробники реалізують лінійку виробів з різними параметрами, вибирати можна довжину і кут нахилу. Стандартний абатмент straumann має такі переваги:

  • доступна ціна;
  • проста швидка імплантація;
  • можливість використання в ході різних технік протезування.

При цьому діаметр такої конструкції менше діаметра коронки, це негативно впливає на якість кріплення. Титан може просвічуватися через короночний матеріал, що негативно впливає на естетику протеза.

Абатмент Штрауман стандарт є сенс встановлювати при відсутності протипоказань. Якщо у стоматолога є сумніви на рахунок недостатньої підтримки ясна, краще буде замовити індивідуальне виріб. В іншому випадку доведеться виконувати реконструкцію ясенного краю.

Пару слів про вибір матеріалу

Стандартні абатменти роблять з:

  • пластика;
  • титану.

Титан – варіант надійний, міцний, біологічно сумісний. Але він має темний відтінок, може просвічуватися через коронку. Пластмаса слабка, найчастіше застосовується для створення тимчасових конструкцій.

Як закріплювати абатмент

Ціна абатмента багато в чому залежить від методу кріплення. Доступні варіанти – стандартний гвинтовий або на цемент. При гвинтовому здійснюється накручування коронки на абатмент. При необхідності в майбутньому коронку можна знімати і реставрувати. Попадання цементу на м’які тканини виключені, що теж плюс (відсутні ризики травмування слизових порожнини рота). Цементну фіксацію роблять тоді, коли гвинтова накрутка з об’єктивних причин неможлива.

 

[Table id = 4 /]

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)