Кюретаж парадонтальних кишень

Що таке кюретаж пародонтальних кишень?

Не кожен знає: кюретаж пародонтальних кишень, що це? Так називається одна зі стоматологічних послуг, під час якої очищається простір, що утворився. Така процедура застосовується при терапії пародонтиту, іноді – для видалення зубного каменю. Назва пояснюється використанням спеціального інструменту – кюретальной ложки (кюретки).

Мета такої маніпуляції – підняти відшарувалася десневую тканину і ретельно очистити ділянку. Потім простір обробляється антисептиком і за допомогою спеціального розчину ясна приклеюється.

Показання для чищення

Очищення таким способом проводиться в тому випадку, якщо глибина порожнини більше 3 мм. Консервативний метод тут не підходить. Також чистка за допомогою кюретки може призначатися, якщо спостерігаються:

 • Запальні процеси і кровоточивість.
 • Нестійкість зубного ряду.
 • Сильний зубний наліт і тверді відкладення.

При цьому треба враховувати стан ясенний тканини. Вона повинна бути щільною, щоб могла швидко зростися з зубом.

Протипоказання

Кюретаж ясенних кишень можливий не завжди. До протипоказань відносять:

 • Гнійні виділення.
 • Абсцес або підозра на нього.
 • Розростання сполучної тканини (фіброматоз).
 • Витончення ясенний тканини.
 • Рухливість зубів 3 і 4 ступенів.
 • Різні інфекційні захворювання порожнини рота.

Не проводять процедуру і при глибині більше ніж 5 мм.

Види кюретажа ясен

У сучасній стоматології процедура представлена кількома варіантами. В основі класифікації – застосовуваний спосіб очищення. виділяють:

 • Закритий. Менш травматичний метод.
 • Відкритий. Передбачає розріз.
 • Хімічний. Наліт усувають за допомогою кислоти (молочної або лимонної).
 • Вакуумний. Використання спеціального препарату прискорює процедуру.
 • Лазерний кюретаж кишені.
 • Кріо. Характеризується застосуванням заморожує зонда, що впливає низькими температурами.

Для будь-якого способу характерна невелика тривалість за часом.

Методика кюретажа

Найпоширенішими вважаються закритий і відкритий види.

Закритий кюретаж пародонтальних кишень доцільно проводити після професійного чищення зубів. Так виключається ризик інфікування. Глибина порожнини повинна бути не більше 3,5 мм. Спочатку підясенна частина очищається, а потім проводиться полірування коренів.

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень передбачає розріз ясна. Таку операцію називають клаптикової. Вона застосовується, якщо пазуха досить глибока (до 5 мм). Коріння навмисно оголюються, відкладення видаляються, на оброблені ділянки наносяться остеогенні препарати. У більшості випадків це кісткоутворюючі мазі, що сприяють регенерації, краще зрощенню і зміцненню. Після цих маніпуляцій ясна зашивається. Відкритий кюретаж кишені проводиться під місцевою анестезією.

Зверніть увагу: операція стимулює розширення простору. Це призводить до хворобливих відчуттів в ротовій порожнині, але з часом дискомфорт проходить.

Рекомендації в післяопераційний період

Як і будь-яке хірургічне втручання, кюретажна чистка супроводжується реабілітаційним періодом. В цей час рот найбільш вразливий перед інфекціями. Тому слід дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога:

 • Рідкий раціон харчування, але при цьому відмовитися від занадто гарячої або холодної їжі. Щоб не травмувати очищену область додатковим навантаженням, потрібно не вживати тверді продукти.
 • Пиття через соломинку.
 • Акуратна чистка зубів. Навіть м’яка щітка здатна викликати механічні пошкодження, тому не можна доторкатися до прооперованого ділянці.
 • Полоскання відварами лікарських рослин і медикаментозними антибактеріальними препаратами.

Якщо дотримуватися цих правил, ускладнень не виникне. Для зняття сильного болю можна прикладати до вогнища запалення із зовнішнього боку холодні компреси.

Пародонтологія

Вартість
Шинування зубів волоконною арматурою і композитними матеріалами (сегмент/група 4-6 зубів)2450
Аплікація лікувальних препаратів на ясна300
Розкриття парадонтального абсцесу400
Медикаментозна обробка кишені350
Пародонтальна карта650
SRP відкритий 1зуб750
Повторна консультація стоматологоа-пародонтолога200
Кюретаж ручний (1 щелепа)1300
SRP 1 зуб650
PSR тест400
Контрольний візит300
Консультація пародонтолога + PSR тест600
Закриття рецесії 1 зуб2900
Закриття рецесії кожен наступний зуб1200
 
 

 

 

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)