Металокерамічна коронка

Показання та протипоказання до встановлення коронок

Такі стоматологічні проблеми, як відсутність більшої половини тканини зуба внаслідок карієсу чи неможливість встановлення пломби або проведення реставрації, є показаннями до встановлення.

Протипоказання до встановлення металокерамічної коронки:

 • зуб зруйнований глибоко під яснами;
 • корінь рухливий;
 • тріщина в корені;
 • порушене місце з’єднання коренів

 

Переваги коронки порівняно з пломбою

Спроби зекономити, встановлюючи пломби на зруйнований зуб, зазвичай призводять до витрачених даремно фінансів та лише відтерміновують  момент протезування.

Плюси встановлення коронки з металокераміки:

 • довговічність експлуатації при доступній вартості;
 • втрачена функція відновлюється без ризику відколів при навантаженні на зуб.

 

Термін служби металевої коронки

На термін та збереженість металокерамічного покриття у чималому ступені впливає правильний догляд за ротовою порожниною.

При звичайній експлуатації металокераміка стоїть 8-10 років. Після цього рекомендовано замінити металокерамічну коронку.

Металокераміка з каркасом із золота може використовуватися до 20 років. (Раніше такі варіанти були гарною альтернативою у випадку алергії на метал. Але сьогодні київська клініка D.Ante в такій ситуації рекомендує до встановлення цирконієві вироби).

 

Етапи встановлення коронки

 1. Усе починається з первинного огляду спеціалістом. Обов’язково робиться рентгенівський знімок, щоби виключити прихований карієс та запальні процеси в кореневій зоні. При наявності стоматологічних захворювань визначається план лікування.
 2. У разі необхідності здійснюється видалення кореня (не завжди), чистка та пломбування зуба, зняття нальоту та каменю.
 3. Лікар-ортопед обточує зуб, надає йому форми, яка дозволяє металокерамічній коронці міцно триматися та створювати місце для її встановлення.
 4. За допомоги спеціальної пасти виготовляються точні зліпки.
 5. За зліпками, відданими до технічної лабораторії, виготовляється коронка.
 6. Аби пацієнт не відчував дискомфорту, стоматолог під час прийому робить тимчасове покриття з медичного пластику, яким накривається зуб.
 7. Після виготовлення металокерамічної коронки здійснюється примірка. Тільки після того, як стоматолог переконається, що зуб покритий повністю, а пацієнт підтвердить відсутність незручностей, робота буде зафіксована.

Скільки служать металокерамічні коронки

Термін служби коронок з металокераміки – близько 12 років. При незначних дефектах може бути проведений ремонт протеза композитними матеріалами або шляхом шліфування коронки. При об’ємних пошкодженнях потрібна заміна коронки.

Виготовлення протезів

Виготовлення металокерамічних протезів – це ціла серія послідовних клінічних та лабораторних етапів. У даному розділі ми розповімо, як роблять металокерамічні коронки:

 • Препарування реставрованих (опорних) зубів. Для цього їх обточують, знімаючи близько 0,8-1,8 мм зубних тканин, надають зубу потрібної форми і готують уступ біля ясен. Це дозволяє виключити нависання краю протеза і пошкодження м’яких тканин.
 • Отримання відбитків. Після обробки зуб висушується, на нього наносяться спеціальні відбиткові маси, які залишають до затвердіння. Зліпок витягується з рота. Металокераміка на жувальні зуби виготовляється за спеціальними методиками, які дозволяють точно змоделювати оклюзійні поверхні, щоб уникнути перевантаження пародонта і забезпечити плавний рух усіх елементів щелепно-лицьового відділу.
 • Виготовлення тимчасової коронки. Установка тимчасового протеза необхідна для захисту зуба до моменту установки постійної коронки.
 • Виготовлення постійної коронки. Зліпок відправляється до зуботехнічної лабораторії, де виготовляють металевий каркас, на який потім пошарово наносять керамічну масу. Колір реставрації підбирається індивідуально, для чого використовуються прилади і колірні шкали. Коронку вкривають трьома шарами кераміки: опаковим, який закриває металеву основу, дентиновим – формує тіло протеза і борозенки, що дозволяє надати коронці природного вигляду, емалевим – матеріалом зі світлопроникністю, близькою до світлопроникності натуральної емалі.
 • Установка. Після приміряння коронка фіксується на зубі за допомогою цементу.

Чи є гарантія на металокерамічні коронки за законом? Так, це гарантія на будь-які наші послуги відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів». Термін служби коронок з діоксиду цирконію становить 15-20 років.

Як чистити металокерамічні коронки

Догляд за металокерамічними коронками дещо відрізняється від догляду за природними зубами. Якщо встановлені мостоподібні протези, необхідно ретельно очищати промивні канали між яснами і коронками. Це потрібно робити регулярно, щоб не допустити розкладання залишків їжі і появи неприємного запаху.

У якості додаткових засобів для чищення протезів слід використовувати іригатор, спеціальні йоржики, зубочистки, зубну нитку. Щітка може бути будь-якою, але рухи під час чищення треба робити від ясен до краю коронки. По завершенні процедури необхідно промити рот ополіскувачем.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)