Незнімне і знімне протезування

Незнімне протезування

Щоб відновити зруйнований зубний ряд при незначних пошкодженнях, використовується незнімне протезування зубів. Коли воно необхідне?

Вистачає одного або більше зубів.
Тверді тканини зруйнувалися або стерли.

Від сумного незнімне протезування відрізняється тим, що протези фіксуються на постійній основі – зняти їх зможе тільки стоматолог за допомогою спеціальних інструментів. Конструкції естетично виглядають, прості в догляді, а період адаптації до них зовсім короткий. При цьому ціна на знімне протезування зубів відрізняється доступністю.

Наскільки такі конструкції довговічні? Все залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені, та від якості установки. Оксид алюмінію або цирконію, титан, чиста кераміка – вибір великий. Про незнімному протезуванні книга говорить, що існує три різновиди протезів – мостовидні, мікропротезування і коронки.

Отже, незнімне протезування – це можливість виправити недоліки зубного ряду на постійній основі. Воно заподіює мінімальний дискомфорт як в процесі, так і при носінні. Однак незнімне протезування не використовується, якщо недоліки зубного ряду досить істотні, а також в тому випадку, якщо зуби повністю відсутні. Недоліком методу є необхідність обточити сусідні зуби.

Знімне протезування

Якщо в роті залишилося менше рідних зубів, ніж випало, то знімне протезування – це єдина можливість відновлення зубного ряду. Завдяки сучасним конструкціям жувальні функції будуть повністю відновлені, а доглядати за ними труднощів не складе. Так що знімне протезування зубів – це хороший вибір.

Існує три основні різновиди знімних протезів:

  • акрилові;
  • нейлонові;
  • бюгельні.

При цьому повне знімне протезування в будь-якому випадку обійдеться дешевше постійного. На знімне протезування зубів ціни дійсно демократичні, на що при істотній втраті зубів їх установка є більш вигідною з економічної точки зору.

Крім того, повне знімне протезування зубів – це досить швидке звикання. Буквально через добу піде давящее відчуття, а через тиждень чоловік повністю звикне.

Що стосується такого варіанту, як частково знімне протезування, то зазвичай такі протези застосовуються як тимчасовий засіб, поки стоматолог зробить постійне протезування знімними протезами, за якими потрібно буде ретельно доглядати і дезінфікувати, а раз на півроку приходити до лікаря на реставрацію. При виконанні таких умов конструкція прослужить максимально довго і не заподіє дискомфорту при носінні.

[Table id = 6 /]