Пластика вуздечки губи

Пластика вуздечки губи та її необхідність  

Вуздечка губи – це тяж слизової оболонки рота, що міститься між яснами і верхньою або нижньою губою, яка забезпечує прикріплення губ до кісток щелепи, вільний їх рух, відкриття та закриття рота, артикуляцію, здатність чітко вимовляти слова. Фізіологічно нормальним розташуванням вважається знаходження складки на відстані 5-7 мм від верхньої частини центральних різців, а відхиленням від анатомічної норми – заходження її за різці та неможливість візуально визначити місце фіксації.

Коли вуздечка широка, порушується губна артикуляція та прикус, дикція, виникають діастеми (щілини між центральними зубами). Коротка складка сприяє відтягуванню ясен, напружуючи м’які верхньощелепні тканини, внаслідок чого утворюється порожнина із залишками їжі, що накопичуються. Деформована складка спричиняє розхитування зубів, унаслідок чого вони зміщуються в зубному ряду, відбувається оголення коренів, розвивається пародонтит. Дефект вуздечки сприяє появі діастеми різців – надмірного простору між ними, якщо мембрана надто довга.

Пластика вуздечки губи

Збільшена чи неправильно розташована нижньогубна складка супроводжується карієсом кореня і пародонтитом, зустрічаючись набагато рідше, ніж патологія верхньої губи. Водночас змінюється пародонт нижніх центральних різців через труднощі у підтримці достатньої гігієни ротової порожнини в цьому місці. Сама по собі широка чи коротка губна складка не є приводом для хірургічного втручання. Операція показана, коли анатомічні аномалії спричиняють такі проблеми:

 • виникнення труднощів із вимовлянням слів;
 • порушення прикусу та пережовування їжі, що з’являються у дорослих і призводять до погіршення роботи органів травлення;
 • відтягування ясен із подальшим їх запаленням через занадто коротку складку, що супроводжується появою в ній кишені, де відкладаються зубні камені;
 • виникнення щілин між різцями, в яких накопичуються залишки їжі, що збільшує ризик появи карієсу та запалення ясен;
 • проблеми носового дихання через неможливість повністю закрити рот.

Пластика верхньогубної складки рекомендується стоматологами для запобігання ускладненням під час функціонування зубощелепної системи. У Києві пластика вуздечки успішно здійснюється досвідченими лікарями стоматологічної клініки SmileClinic з використанням сучасного обладнання і матеріалів.  

Пластика вуздечки губи

Коли проводять пластику вуздечки 

Оперативне втручання за наявності показань лікар призначає дітям старше п’ятирічного віку, коли активно формується прикус і прорізуються верхні різці, дорослим – за потреби зубного протезування. У ранньому дитинстві лікування має бути консервативним, оскільки товщина вуздечки та її положення на яснах згодом змінюються. Однак, якщо вона заважає грудному вигодовуванню, її підрізають навіть у новонародженої дитини. Патологія може спричинити не лише стоматологічні хвороби, такі як гінгівіт, пародонтит, карієс, але й естетичні, психологічні проблеми. Проведення операції заборонено у разі виявленого запалення м’яких тканин ясен, онкологічних захворювань, інфекції ротової порожнини, остеомієліту і хронічного карієсу.

Як здійснюється пластика вуздечки губи

Оскільки кожен пацієнт має індивідуальну будову зубів і щелеп, рішення про хірургічне втручання або консервативне лікування приймає стоматолог після його огляду. Операцію з видалення губної вуздечки важливо проводити до ортодонтичної терапії. Процедура триває під місцевою анестезією і складається з таких етапів:

 1. Санація ротової порожнини для запобігання запалень.
 2. Введення анестетиків місцевої дії в область проведення операції.
 3. Розсічення складки (у разі її надмірної вузькості) або відсікання її (за наявності зайвої ширини).
 4. Накладання швів.

Пластична операція виконується за допомогою скальпеля чи лазера. Зняття швів та контрольний огляд здійснюється через тиждень від початку операції. Після цієї малоінвазивної процедури залишиться невелика рана, що загоюється протягом тижня. У цей час слід дотримуватися гігієни ротової порожнини, не споживати грубу, тверду та гарячу їжу, обмежити фізичне навантаження.

Пластика вуздечки губи

Методики пластики губної вуздечки

Залежно від анатомічних особливостей мембрани хірурги застосовують такі методи:

 • френотомію, коли тонка та вузька вуздечка розсікається поздовжньо з утворенням поперечного шва;
 • френектомію, якщо необхідно відсікти широку складку разом із зайвими тканинами;
 • френулопластику, коли зміщується місце фіксації мембрани, що сприяє усуненню симптомів.

Стоматологічна клініка SmileClinic на лівому березі (Позняки, Осокорки) пропонує якісні послуги досвідчених хірургів-стоматологів, які професійно здійснюють оперативне втручання. Ціна пластики вуздечки верхньої губи, що виконується дорослим і дітям, залежить від результатів консультації, проведеної лікарем. Лікарі гарантують комфортне і безболісне проведення операції, а також швидку реабілітацію без ускладнень. Вартість усіх процедур наведена на сайті клініки.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)