Пломбування каналів: ефективне лікування періодонтиту

Ураження зуба карієсом може стати причиною запального процесу, який зачепить всі прилеглі тканини. Несвоєчасне звернення за медичною допомогою викликає гостру симптоматику та потребує складного стоматологічного лікування. Розвинення періодонтиту — це інфекційне ураження, яке розповсюджується вглиб. Щоб його усунути, лікарі виконують пломбування кореневих каналів. У деяких випадках медичне втручання не приносить результату, тоді зуб доводиться видалити.

Стоматолог, який виконує лікування, намагатиметься зробити все, щоб запобігти екстракції. Це можливо лише за умови відсутності ускладнень. Будь-яких дефектів на зубах треба позбутися. Каріозні порожнини, тріщини, сколи чи пошкодження емалі — це легкий шлях для проникнення бактерій, що викликають запальні процеси. На початкових стадіях хвороби вдається досягти бажаного результату без хірургічного втручання.

Пломбування каналів: ефективне лікування періодонтиту

Причини виникнення захворювання та болісні симптоми, що вказують на нього

Періодонтит виникає внаслідок відсутності лікування карієсу, пульпіту. Основними причинами стають:

 • бактеріальне ураження тканин;
 • недостатня гігієна ротової порожнини;
 • фактори ризику: травми, перевантаження зуба, несвоєчасне лікування карієсу.

Стоматологи діагностують захворювання у пацієнтів після неякісного ендодонтичного лікування, травмування та пошкодженнях кореня зуба після встановлення штифта. Бактерії, що викликають запалення, стрімко розмножуються та уражують здорові тканини. Осередок інфікування швидко поширюється, хворий відчуває болісні симптоми. З’являється дискомфорт, кровотеча, можливі виділення гною з-під зуба, набряк, підвищення температури тіла.

З’ясувати причини виникнення неприємних відчуттів допоможе стоматолог. На першому етапі виявляється осередок запалення. Всі роботи виконуються під контролем мікроскопа та в повній ізоляції від ротової порожнини за допомогою кофердама.

За умови глибокого ураження проводиться чистка дентальних каналів. Під час виконання процедури відбувається видалення пошкоджених тканин. З метою запобігання розповсюдження інфекції виконують пломбування каналів. Надалі на зуб встановлюють коронку або інше покриття з метою відновлення та захисту від зовнішніх подразників.

Пломбування каналів: ефективне лікування періодонтиту

Лікування кореневих каналів: коли воно потрібно

Глибокий карієс вражає внутрішні тканини зуба: пульпу, нерв, кровоносні судини. Коли з’являється нестерпний біль, це свідчить про те, що запалення розповсюджується. У такому разі не можна відкладати візит до клініки. Хворому потрібне обстеження та лікування, помилки при діагностуванні неприпустимі. Якщо інфіковані ділянки не видалити, може розпочатися абсцес. Лікування кореневих каналів у Києві у таких випадках виконують спеціалісти стоматології Smile Clinic з метою зупинення перебігу хвороби. 

В першу чергу пацієнту проводиться діагностичне обстеження з метою точного визначення наявності захворювання. Періодонтит лікується у декілька етапів:

 1. Знеболення ділянки, на якій будуть проводитись медичні маніпуляції.
 2. Чистка каналів. Стоматологу потрібно створити умови, що дозволяють забезпечити відтік гною без перешкод. При наявності на зубі коронки, її демонтують та утворюють отвір у культі, щоб мати змогу проводити лікування.
 3. Видалення тканин що відмерли, та очищення пошкоджених кореневих каналів.
 4. Підготовча механічна обробка. Вона включає: розширення кореневих каналів, шліфування внутрішньої поверхні, промивання кислотою та антисептичну обробку.
 5. Просушування каналів. Воно виконується за допомогою спеціальної рідини, яка видаляє вологу та готує поверхню для наступної маніпуляції. В деяких випадках накладається тимчасова пломба, а через деякий час сушіння проводиться повторно.
 6. Пломбування каналів. Відновлення естетичного вигляду зуба.
 7. Призначення ліків: знеболюючих та протизапальних препаратів, якщо є необхідність у їх застосуванні. 

Пацієнтам, яким не допомогло ендодонтичне лікування призначають мікрохірургію. В такому випадку проводиться резекція верхівки зуба. Відновлення естетичного вигляду відбувається за допомогою коронки. Вона щільно фіксується на культі та захищає тканини від інфікування.

Пломбування каналів: ефективне лікування періодонтиту

Особливості виконання лікувальних процедур при рецидивах періодонтиту

При прояві проблем після первинної терапії застосовується методика переліковування пульпи. Необхідність повторного втручання виникає у випадках:

 • недбалості та помилки стоматолога, що надавав медичні послуги;
 • виникнення болісних відчуттів;
 • виявлення на рентгенівському знімку ділянок, де відбувається запальний процес.

З метою зупинення хвороби стоматолог проводить ревізію каналів, видаляє старі пломби, очищує порожнину від тканин, у яких візуалізується запальний процес. Процедура виконується за допомогою мікроскопу, це дає змогу провести лікування максимально ефективно. Обтурація кореневих каналів дає можливість зберегти зуб, запобігти його видаленню та зупинити подальше руйнування. 

Необхідну стоматологічну допомогу, у тому числі пломбування каналів, надають у клініці Smile Clinic. Вартість послуг залежить від їхньої складності. До лікарів можна звернутися для надання консультації, діагностування та лікування хвороб. Стоматологія знаходиться в Києві в районі Позняки, Осокорки. Відвідувачі та майбутні пацієнти медзакладу мають змогу заздалегідь планувати витрати — прайс з актуальними цінами представлений на сайті.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)