Ураження зуба карієсом може стати причиною запального процесу, який зачепить всі прилеглі тканини. Несвоєчасне звернення за медичною допомогою викликає гостру симптоматику та потребує складного стоматологічного лікування. Розвинення періодонтиту — це інфекційне ураження, яке розповсюджується вглиб. Щоб його усунути, лікарі виконують пломбування кореневих каналів. У деяких випадках медичне втручання не приносить результату, тоді зуб доводиться видалити.
Стоматолог, який виконує лікування, намагатиметься зробити все, щоб запобігти екстракції. Це можливо лише за умови відсутності ускладнень. Будь-яких дефектів на зубах треба позбутися. Каріозні порожнини, тріщини, сколи чи пошкодження емалі — це легкий шлях для проникнення бактерій, що викликають запальні процеси. На початкових стадіях хвороби вдається досягти бажаного результату без хірургічного втручання.
Причини виникнення захворювання та болісні симптоми, що вказують на нього
Періодонтит виникає внаслідок відсутності лікування карієсу, пульпіту. Основними причинами стають:
- бактеріальне ураження тканин;
- недостатня гігієна ротової порожнини;
- фактори ризику: травми, перевантаження зуба, несвоєчасне лікування карієсу.
Стоматологи діагностують захворювання у пацієнтів після неякісного ендодонтичного лікування, травмування та пошкодженнях кореня зуба після встановлення штифта. Бактерії, що викликають запалення, стрімко розмножуються та уражують здорові тканини. Осередок інфікування швидко поширюється, хворий відчуває болісні симптоми. З’являється дискомфорт, кровотеча, можливі виділення гною з-під зуба, набряк, підвищення температури тіла.
З’ясувати причини виникнення неприємних відчуттів допоможе стоматолог. На першому етапі виявляється осередок запалення. Всі роботи виконуються під контролем мікроскопа та в повній ізоляції від ротової порожнини за допомогою кофердама.
За умови глибокого ураження проводиться чистка дентальних каналів. Під час виконання процедури відбувається видалення пошкоджених тканин. З метою запобігання розповсюдження інфекції виконують пломбування каналів. Надалі на зуб встановлюють коронку або інше покриття з метою відновлення та захисту від зовнішніх подразників.
Лікування кореневих каналів: коли воно потрібно
Глибокий карієс вражає внутрішні тканини зуба: пульпу, нерв, кровоносні судини. Коли з’являється нестерпний біль, це свідчить про те, що запалення розповсюджується. У такому разі не можна відкладати візит до клініки. Хворому потрібне обстеження та лікування, помилки при діагностуванні неприпустимі. Якщо інфіковані ділянки не видалити, може розпочатися абсцес. Лікування кореневих каналів у Києві у таких випадках виконують спеціалісти стоматології Smile Clinic з метою зупинення перебігу хвороби.
В першу чергу пацієнту проводиться діагностичне обстеження з метою точного визначення наявності захворювання. Періодонтит лікується у декілька етапів:
- Знеболення ділянки, на якій будуть проводитись медичні маніпуляції.
- Чистка каналів. Стоматологу потрібно створити умови, що дозволяють забезпечити відтік гною без перешкод. При наявності на зубі коронки, її демонтують та утворюють отвір у культі, щоб мати змогу проводити лікування.
- Видалення тканин що відмерли, та очищення пошкоджених кореневих каналів.
- Підготовча механічна обробка. Вона включає: розширення кореневих каналів, шліфування внутрішньої поверхні, промивання кислотою та антисептичну обробку.
- Просушування каналів. Воно виконується за допомогою спеціальної рідини, яка видаляє вологу та готує поверхню для наступної маніпуляції. В деяких випадках накладається тимчасова пломба, а через деякий час сушіння проводиться повторно.
- Пломбування каналів. Відновлення естетичного вигляду зуба.
- Призначення ліків: знеболюючих та протизапальних препаратів, якщо є необхідність у їх застосуванні.
Пацієнтам, яким не допомогло ендодонтичне лікування призначають мікрохірургію. В такому випадку проводиться резекція верхівки зуба. Відновлення естетичного вигляду відбувається за допомогою коронки. Вона щільно фіксується на культі та захищає тканини від інфікування.
Особливості виконання лікувальних процедур при рецидивах періодонтиту
При прояві проблем після первинної терапії застосовується методика переліковування пульпи. Необхідність повторного втручання виникає у випадках:
- недбалості та помилки стоматолога, що надавав медичні послуги;
- виникнення болісних відчуттів;
- виявлення на рентгенівському знімку ділянок, де відбувається запальний процес.
З метою зупинення хвороби стоматолог проводить ревізію каналів, видаляє старі пломби, очищує порожнину від тканин, у яких візуалізується запальний процес. Процедура виконується за допомогою мікроскопу, це дає змогу провести лікування максимально ефективно. Обтурація кореневих каналів дає можливість зберегти зуб, запобігти його видаленню та зупинити подальше руйнування.
Необхідну стоматологічну допомогу, у тому числі пломбування каналів, надають у клініці Smile Clinic. Вартість послуг залежить від їхньої складності. До лікарів можна звернутися для надання консультації, діагностування та лікування хвороб. Стоматологія знаходиться в Києві в районі Позняки, Осокорки. Відвідувачі та майбутні пацієнти медзакладу мають змогу заздалегідь планувати витрати — прайс з актуальними цінами представлений на сайті.