Пломбування зубів

Зберегти зуби цілими та здоровими складно. До того ж, не всім від природи дана білосніжна посмішка і міцна емаль. Під впливом певних факторів зуби псуються. Пломбування зуба часто застосовується, як метод стоматологічного лікування. Нові технології дозволяють відновити кісткову тканину і захистити пошкоджені ділянки від подальшого руйнування. У сучасній стоматології в Києві використовують якісний пломбувальний матеріал, який збереже зуб на довгі роки.

Показання до пломбування зубів

Поставити пломбу порекомендує стоматолог в наступних випадках:

 • Каріозний процес у ротовій порожнині;
 • Механічна травма поверхні зуба;
 • Випадання встановленої раніше пломби;
 • Пульпіт і періодонтит;
 • Стоншена емаль.

Встановлення пломби – можливість відновити природну форму зуба і його жувальні функції. Карієс на передніх верхніх зубах, крім того, що призводить до поширення інфекції, виглядає непривабливо. Фотополімерне пломбування дозволяє усунути косметичний дефект і запобігти подальшому ураженню зуба. При карієсі сьогодні можливо безпечне і якісне лікування і встановлення пломб вагітним і маленьким дітям. Каріозні поразки – джерело постійної інфекції в організмі, який негативно впливає не тільки на зуби.

Етапи пломбування зуба

Схема лікування в кожному випадку індивідуальна. При цьому алгоритм процедури схожий:

 • Обробка порожнини або поверхні, на яку буде встановлена ​​пломба, знезараження;
 • Ізоляція робочої поверхні від слини;
 • Введення анестезії;
 • Усунення каріозних пошкоджень механічним шляхом за допомогою бормашини;
 • Депульпація і чистка канальців за показаннями;
 • Санація порожнин;
 • Пломбування;
 • Шліфування, полірування, покриття фторлаком.

Максимальну ефективність ендодонтичного лікування сьогодні забезпечує використання мікроскопа. За допомогою оптики лікар має можливість визначити точне число каналів і виконати ретельне очищення порожнин. Результат проведення процедури під мікроскопом найбільш ефективний.

Матеріали для пломбування

За типами матеріалу розрізняють металеві, цементні, композитні пломби. Сьогодні найбільш підвищеним попитом користується позитивно зарекомендував себе фотополімер. Фотополімерна пломба має безліч переваг:

 • Простота встановлення – матеріал швидко твердне;
 • Відсутність алергічних реакцій;
 • Максимальна схожість на природну поверхню зуба;
 • Можливість підібрати колір, що імітує відтінок природної емалі;
 • Міцність;
 • Тривалий термін служби.

Завдяки пластичності композит набуває необхідну форму. Під лампою ультрафіолетового випромінювання матеріал швидко полімеризується. Маніпуляцію провести значно простіше і встановити пломбу легко за один сеанс.

Чим користувалися раніше

Амальгамні (металеві) пломби не використовуються в сучасних клініках, оскільки надають токсичну дію на організм. Крім цього, вони не поєднуються з зовнішнім виглядом натуральної емалі. Цементні склади швидко темніють і стираються, погано прилягають до стінок і призводять до руйнування кісткової тканини. Пластмасові пломби недорогі, але в той же час, міцні і стійкі до стирання. Але пластмаса також токсична, схильна до деформацій, зміни кольору.

Популярність композитних фотополімерних пломб

Фотополімерні пломби вже давно використовуються в сучасних стоматологічних клініках. Завдяки фотополімером стало можливо виконати реставрацію зубів на високому рівні. Інноваційний композит не відрізняється від натурального кольору емалі, якщо його підібрати правильно. Відмінна особливість фотополімерних пломб – можливість установки навіть на передні зуби. Посмішка буде привабливою, а реставрація непомітною для оточуючих. Фотополімер має властивість підлаштовуватися під емаль і виглядати натурально при будь-якому освітленні.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)