Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Шинування зубів — це метод стабілізації та зміцнення зубного ряду. Являє собою стоматологічну процедуру, яка передбачає з’єднання рухомих його ділянок у блок шляхом встановлення шини. Методика дозволяє зберегти цілісність зубного ряду та запобігти розвитку запальних процесів у ротовій порожнині, тому активно використовується в сучасній терапевтичній стоматології.

У нашій клініці шинування зубів (Осокорки, Позняки) виконується на професійному рівні. Ми враховуємо всі особливості клінічної картини, вибираючи оптимальний варіант для пацієнта.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Показання та протипоказання для шинування зубів

Шинування використовується як тимчасовий захід, коли потрібно зафіксувати рухомі зуби. Показання до застосування методики:

  • запущений пародонтит (середнього та тяжкого ступеня) з атрофією кісткової тканини та оголенням коренів зубів;
  • перелом або травма щелепи;
  • поява виражених пародонтальних кишень;
  • стійке руйнування зубного ряду зі зміщенням деяких його ділянок;
  • ослаблення зуба карієсом;
  • часткова адентія — шина встановлюється до моменту протезування.

Шинування зубів також може знадобитися на завершальному етапі виправлення прикусу брекетами. У цьому разі встановлюється шинна конструкція — ретейнери. Також методика застосовується для зміцнення зубів перед оперативним втручанням та після нього.

Застосувати цей метод можна не в кожному випадку. Нераціонально проводити шинування при множинних дефектах зубного ряду, великій кількості рухомих зубів, швидкому розвитку стоматологічних захворювань. У такому разі пацієнту може бути запропонований альтернативний спосіб лікування.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Чому важливо при показаннях провести шинування

Якщо зуби рухомі, кожен із них отримує нерівномірне навантаження. При пародонтиті атрофія кісткової тканини через це відбувається ще скоріше. У результаті зуби стають ще більше рухомими. Якщо не провести своєчасно лікування, вони починають змінювати положення, розходитися в сторони, нахилятися. Патогенний процес тоді набуває неконтрольованого характеру. У результаті неприємні симптоми тільки посилюються.

Через ослаблення зв’язкового апарату зуби починають випадати. Неповноцінний зубний ряд призводить до порушення жувальної функції, а отже, і до проблем з органами ЖКТ. Крім того, спотворюються дикція і прикус, змінюється овал обличчя. У результаті у пацієнта виникають психологічні проблеми.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Види шинування зубів

Залежно від часу, на період якого встановлюється шина, виділяють такі способи об’єднання зубів у єдиний блок:

  1. Тимчасове. Конструкція, що шинує зуби, встановлюється на 1–3 місяці. Зазвичай така методика необхідна при лікуванні тканин пародонту, поки незрозуміло, як будуть функціонувати рухомі зуби.
  2. Довготривале. Передбачає встановлення шини на період до року за умови, що досягнута ремісія, але немає впевненості в її стійкості.
  3. Постійне. Шина встановлюється більше ніж на рік. Зазвичай це необхідно при запущеній і хронічній формі пародонтиту, коли рухливість зубів особливо виражена. Постійне шинування може бути також знімним і незнімним. Перший вид лікування застосовується при частковій втраті зубів. Незнімна шина накладається з метою зниження тиску на тканини пародонту.

Залежно від методів кріплення та використовуваних матеріалів виділяють такі види шинування:

  1. За допомогою скловолоконної нитки. Це інноваційна методика, яка з’явилася порівняно недавно. Її суть полягає в скріпленні зубів ниткою зі скловолокна, яка в процесі заливається композитним пломбувальним матеріалом. Останній піддається впливу УФ-лампи, завдяки чому набуває міцності.
  2. З використанням коронок. Стоматолог застосовує методику при сильному руйнуванні зубів. У цьому разі потрібно виконати процедуру депульпації. Зуби також препаруються. Зазвичай використовуються металокерамічні коронки, які спаюються між собою.
  3. Зі встановленням бюгельного протеза. Конструкція має металевий каркас у вигляді дуги, який дозволяє скріпити рухомі зуби. Фіксується вона за допомогою спеціальних гачків-кламерів. Бюгельний протез може містити штучні зуби, які будуть заміщати природні при їх відсутності.
  4. З використанням вантових конструкцій. Методика базується на застосуванні високоміцної арамідної нитки, яка має довгий термін служби. Цей матеріал за кольором схожий з емаллю, є гіпоалергенним та не вбирає запахів. Крім того, він стійкий до впливу слини.

Ціна шинування зубів напряму залежить від вибраного виду конструкції. Вона, своєю чергою, підбирається з урахуванням клінічної картини. Крім того, на вартість послуги впливає кількість зубів, які потрібно зафіксувати. Точну ціну лікар визначить після складання плану лікування.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Як накладають шину на зуби

Якщо потрібне шинування зубів у Києві, варто довірити процедуру перевіреним фахівцям. Етапи установки шини залежать від її виду. Так, накладення скловолоконної нитки після ретельної діагностики в нашій клініці передбачає такі етапи:

  • підготовка — професійна гігієна, терапевтичне лікування;
  • ізоляція зубів від порожнини рота;
  • обробка емалі, зокрема її знежирення;
  • створення борозни на задній поверхні зубів;
  • встановлення в неї нитки;
  • фіксація шини з використанням пломбувального матеріалу.

Лікарі нашої клініки допоможуть навіть при сильній рухливості зубів. Шинування дозволяє запобігти їх випаданню, призупинити руйнування кістки, зменшити тиск на ясна. У результаті покращаться естетичні якості усмішки, відновиться функціональність зубного ряду.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ