Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Шинування зубів — це метод стабілізації та зміцнення зубного ряду. Являє собою стоматологічну процедуру, яка передбачає з’єднання рухомих його ділянок у блок шляхом встановлення шини. Методика дозволяє зберегти цілісність зубного ряду та запобігти розвитку запальних процесів у ротовій порожнині, тому активно використовується в сучасній терапевтичній стоматології.

У нашій клініці шинування зубів (Осокорки, Позняки) виконується на професійному рівні. Ми враховуємо всі особливості клінічної картини, вибираючи оптимальний варіант для пацієнта.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Показання та протипоказання для шинування зубів

Шинування використовується як тимчасовий захід, коли потрібно зафіксувати рухомі зуби. Показання до застосування методики:

 • запущений пародонтит (середнього та тяжкого ступеня) з атрофією кісткової тканини та оголенням коренів зубів;
 • перелом або травма щелепи;
 • поява виражених пародонтальних кишень;
 • стійке руйнування зубного ряду зі зміщенням деяких його ділянок;
 • ослаблення зуба карієсом;
 • часткова адентія — шина встановлюється до моменту протезування.

Шинування зубів також може знадобитися на завершальному етапі виправлення прикусу брекетами. У цьому разі встановлюється шинна конструкція — ретейнери. Також методика застосовується для зміцнення зубів перед оперативним втручанням та після нього.

Застосувати цей метод можна не в кожному випадку. Нераціонально проводити шинування при множинних дефектах зубного ряду, великій кількості рухомих зубів, швидкому розвитку стоматологічних захворювань. У такому разі пацієнту може бути запропонований альтернативний спосіб лікування.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Чому важливо при показаннях провести шинування

Якщо зуби рухомі, кожен із них отримує нерівномірне навантаження. При пародонтиті атрофія кісткової тканини через це відбувається ще скоріше. У результаті зуби стають ще більше рухомими. Якщо не провести своєчасно лікування, вони починають змінювати положення, розходитися в сторони, нахилятися. Патогенний процес тоді набуває неконтрольованого характеру. У результаті неприємні симптоми тільки посилюються.

Через ослаблення зв’язкового апарату зуби починають випадати. Неповноцінний зубний ряд призводить до порушення жувальної функції, а отже, і до проблем з органами ЖКТ. Крім того, спотворюються дикція і прикус, змінюється овал обличчя. У результаті у пацієнта виникають психологічні проблеми.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Види шинування зубів

Залежно від часу, на період якого встановлюється шина, виділяють такі способи об’єднання зубів у єдиний блок:

 1. Тимчасове. Конструкція, що шинує зуби, встановлюється на 1–3 місяці. Зазвичай така методика необхідна при лікуванні тканин пародонту, поки незрозуміло, як будуть функціонувати рухомі зуби.
 2. Довготривале. Передбачає встановлення шини на період до року за умови, що досягнута ремісія, але немає впевненості в її стійкості.
 3. Постійне. Шина встановлюється більше ніж на рік. Зазвичай це необхідно при запущеній і хронічній формі пародонтиту, коли рухливість зубів особливо виражена. Постійне шинування може бути також знімним і незнімним. Перший вид лікування застосовується при частковій втраті зубів. Незнімна шина накладається з метою зниження тиску на тканини пародонту.

Залежно від методів кріплення та використовуваних матеріалів виділяють такі види шинування:

 1. За допомогою скловолоконної нитки. Це інноваційна методика, яка з’явилася порівняно недавно. Її суть полягає в скріпленні зубів ниткою зі скловолокна, яка в процесі заливається композитним пломбувальним матеріалом. Останній піддається впливу УФ-лампи, завдяки чому набуває міцності.
 2. З використанням коронок. Стоматолог застосовує методику при сильному руйнуванні зубів. У цьому разі потрібно виконати процедуру депульпації. Зуби також препаруються. Зазвичай використовуються металокерамічні коронки, які спаюються між собою.
 3. Зі встановленням бюгельного протеза. Конструкція має металевий каркас у вигляді дуги, який дозволяє скріпити рухомі зуби. Фіксується вона за допомогою спеціальних гачків-кламерів. Бюгельний протез може містити штучні зуби, які будуть заміщати природні при їх відсутності.
 4. З використанням вантових конструкцій. Методика базується на застосуванні високоміцної арамідної нитки, яка має довгий термін служби. Цей матеріал за кольором схожий з емаллю, є гіпоалергенним та не вбирає запахів. Крім того, він стійкий до впливу слини.

Ціна шинування зубів напряму залежить від вибраного виду конструкції. Вона, своєю чергою, підбирається з урахуванням клінічної картини. Крім того, на вартість послуги впливає кількість зубів, які потрібно зафіксувати. Точну ціну лікар визначить після складання плану лікування.

Шинування зубів: відновлення здоров’я зубного ряду

Як накладають шину на зуби

Якщо потрібне шинування зубів у Києві, варто довірити процедуру перевіреним фахівцям. Етапи установки шини залежать від її виду. Так, накладення скловолоконної нитки після ретельної діагностики в нашій клініці передбачає такі етапи:

 • підготовка — професійна гігієна, терапевтичне лікування;
 • ізоляція зубів від порожнини рота;
 • обробка емалі, зокрема її знежирення;
 • створення борозни на задній поверхні зубів;
 • встановлення в неї нитки;
 • фіксація шини з використанням пломбувального матеріалу.

Лікарі нашої клініки допоможуть навіть при сильній рухливості зубів. Шинування дозволяє запобігти їх випаданню, призупинити руйнування кістки, зменшити тиск на ясна. У результаті покращаться естетичні якості усмішки, відновиться функціональність зубного ряду.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)