Тимчасові коронки

Тимчасова коронка – це спеціальний пластмасовий протез, який встановлюється після лікування зуба, ураженого карієсом (або після травми), на місце майбутньої постійної коронки з кераміки. Керамічні коронки можуть виготовлятися кілька тижнів (в залежності від анатомічних особливостей), в цей період краще поставити тимчасову коронку. Пластмасова коронка – не обов’язковий, але дуже важливий компонент при тривалому лікуванні зубів. Варто відзначити, що в деяких випадках її установка не є виправданим і навіть може призвести до погіршення стану зуба, наприклад, при:

 • Наявності запального процесу в області зуба;
 • Бруксизмі;
 • Підвищеному тонусі жувальної мускулатури.

Навіщо потрібна пластмасова коронка?

Основними завданнями тимчасової коронки є:

 • Обмеження наростання ясни на куксу зуба;
 • Захист обточеного зуба від кислоти, холодної і гарячої їжі;
 • Забезпечення нормальної жувальної функції;
 • Профілактика інфекції;
 • Попередження зміщення зубних одиниць і порушення прикусу;
 • Адаптація організму до чужорідного тіла в роті;
 • Збереження естетики посмішки;
 • Корекція порушення дикції.

Тимчасові коронки на передні зуби – встановлюються найчастіше, так як дефект в зоні посмішки викликає серйозний емоційний дискомфорт у пацієнта. Для створення тимчасового протеза ми використовуємо найбільш естетичні матеріали, щоб максимально приховати їх присутність в порожнині рота.

Тимчасова коронка на імплант – тимчасова пластикова коронка на імплант не встановлюється, тому що це фінансово невигідно для пацієнта, замість неї використовується спеціальна заглушка, яка надійно захищає оброблену ділянку від всіх агресивних чинників.

Виготовлення тимчасової коронки

Існує два основні методи виготовлення тимчасових коронок, які відрізняються в залежності від використовуваних матеріалів і ідеї виконання.

Прямий метод

Прямий метод виготовлення тимчасової коронки передбачає мінімальний час відвідування лікаря. Відповідно до даного способу тимчасова коронка виготовляється безпосередньо в кабінеті лікаря при пацієнті. Як відомо, перед початком протезування лікаря необхідно отримати зліпок зубів. Для цього використовують спеціальний розм’якшений силікон, при застиганні він зберігає форму і відображає особливості щелепи. Зліпок знадобиться для установки тимчасової коронки.

Після виготовлення зліпка фахівець приступає до обточуванні зуба. Потім лікар бере отриманий відбиток і розміщує в ньому матеріал, обраний для створення тимчасової коронки. Найчастіше це особлива пластмаса. На сформовану після обточування куксу зуба одягається зліпок. Коли фахівець знімає відбиток, тимчасова коронка, яка прийняла потрібну форму, залишається в зубі. Щоб така коронка могла виконувати своє функціональне і естетичне призначення, лікар акуратно сточує її, полірує і шліфує. В результаті пацієнт знаходить зручний звичний прикус.

Непрямий метод

На відміну від попереднього, непрямий метод виготовлення тимчасової коронки зажадає більше часу. Він здійснюється в зуботехнічній лабораторії і займе один-два дня. В реалізації даного способу також не обійтися без зліпка. Силіконовий відбиток необхідний для виготовлення гіпсових моделей зубів, що дозволяють з високою точністю відтворити особливості щелепи конкретного пацієнта.

На основі гіпсових моделей технік створює воскову модель протеза. За допомогою такої моделі виготовляється сама коронка. Для цього фахівець може використовувати не тільки пластик, але і композитні матеріали, а також метал, наприклад, при створенні коронок, армованих металевою сіткою. Переваги даного способу – більш висока точність виготовлення коронки, можливість застосування міцних і надійних матеріалів, які краще справляються з жувальної навантаженням.

Коли зуб сильно пошкоджений і не підлягає відновленню, пацієнтові пропонується скористатися протезуванням зубів. Даний метод відновлює функції всього зубного ряду, якщо руйнування зуба відбулося більш ніж на 70 відсотків і переслідує естетичні цілі. Бувають тимчасові коронки і постійні. Установка являє собою досить складний і тривалий процес, так як спочатку робляться зліпки, а вже потім протези для постійної шкарпетки. На час створення постійного протеза, щоб уникнути розхитування зубів і порушення зубного ряду ставляться тимчасові коронки.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)