Вестибулопластика (корекція присінка порожнини рота)

Що таке вестибулопластика і для чого вона потрібна

Деякі люди страждають від косметичного дефекту лицьової м’язової тканини та порушення мовлення внаслідок надмірно вузького простору (менш як п’ять міліметрів у дорослих) між ясною та рухомою частиною слизової оболонки на верхній та нижній щелепі – присінка ротової порожнини. Тоді необхідна хірургічна корекція цієї патології – вестибулопластика, що дозволяє поглибити простір присінка порожнини рота, видалити надлишок тканин, надати м’язам правильне анатомічне положення. Операція дає можливість:

 • знизити надмірне м’язове навантаження на ясна;
 • нормалізувати кровопостачання щелеп та всього обличчя;
 • запобігати розхитуванню зубів і рецесії ясен;
 • запобігти втраті зуба;
 • усунути косметичний дефект, відновити пропорції обличчя та посмішки;
 • покращити дикцію;
 • усунути пародонтальні кишені;
 • підготуватися до зубної імплантації, протезування;
 • запобігти розвитку пародонтиту передніх зубів;
 • коригувати прикус.

За відсутності своєчасної корекції оголюються корені зубів унаслідок значного натягу м’язів і тканини пародонту, що збільшує ймовірність пародонтозу, виникають складнощі з вимовлянням окремих звуків, зуби стають рухливими.

Вестибулопластика (корекція присінка порожнини рота)

Показання до пластики присінка порожнини рота

Вестибулопластика рекомендується у випадках:

 • високого прикріплення вуздечки губи, що ускладнює протезування;
 • наявності надмірно рухливих слизових складок у місці розташування малих корінних зубів, які запобігають фіксації конструкцій над яснами;
 • необхідності ортопедичного чи ортодонтичного лікування;
 • слабкої рухомості губ унаслідок неправильного прикріплення вуздечок на обох щелепах та пов’язаних з цим логопедичних проблем;
 • розвитку пародонтиту, що спричиняє зниження рівня ясен і потребує клаптевої пластики для закриття зубного коріння;
 • рухливості ясен, яке перешкоджає приживленню титанових гвинтів перед майбутньою зубною імплантацією.

Оперативне втручання забезпечує переміщення закріплених на альвеолярному відростку мімічних м’язів у більш глибоку ділянку присінка ротової порожнини, завдяки чому збільшується простір між яснами і щокою, губами. У Києві вестибулопластика успішно виконується кваліфікованими хірургами-стоматологами клініки SmileClinic (Позняки, Осокорки).

Вестибулопластика (корекція присінка порожнини рота)

Протипоказання до проведення вестибулопластики

Категорично заборонено робити операцію за наявності у пацієнта:

 • множинного зубного карієсу;
 • запальних захворювань рота на гострій стадії;
 • остеомієліту;
 • серцево-судинної патології;
 • інфекційних хвороб;
 • порушення згортання крові;
 • онкологічних захворювань;
 • психічних розладів.

Не проводять хірургічну корекцію також за наявності колагенозів, алкоголізму чи наркоманії, ослабленого імунітету.

Способи корекції присінка порожнини рота

Нині фахівці застосовують такі методики вестибулопластики:

 • на нижній щелепі, коли дугоподібним розрізом відокремлюють слизову оболонку рота зі зміщенням тканин і видаленням їх надлишків, завдяки чому формується необхідна глибина;
 • тунельна пластика, яка відрізняється малою травматичністю, тому рекомендована дітям за наявності показань. На обох щелепах хірург робить три надрізи з подальшим формуванням тканин;
 • на верхній щелепі, коли на ділянці сходження ясна та рухомої частини слизової оболонки формується необхідна глибина присінка з наступним накладенням швів.

Тип операції стоматолог-хірург клініки SmileClinic підбирає індивідуально з урахуванням загального стану та клінічних показань кожного пацієнта.

Ускладнення за відсутності своєчасної хірургічної корекції

Якщо операцію не зробити, виникають такі негативні наслідки:

 • оголення коренів зубів через сильне натягування тканин пародонту;
 • підвищення тонусу м’язів підборіддя під час ковтання;
 • утруднення руху губ;
 • травмування ясен під час пережовування навіть м’якої їжі з подальшим інфікуванням рани, що виникла;
 • підвищення ймовірності розвитку патології зубів і щелеп;
 • формування неправильного прикусу;
 • нерівномірний розвиток обох щелеп;
 • поява рухливості зубів;
 • порушення кровопостачання ясен та атрофія тканин пародонту;
 • поява неприємного запаху із рота.

Внаслідок порушення звукової артикуляції у пацієнта спостерігається нечіткість вимовляння слів.

Вестибулопластика (корекція присінка порожнини рота)

Етапи проведення вестибулопластики

Перед операцією лікар оглядає пацієнта, призначає необхідні обстеження, щоб виключити наявність протипоказань. Якщо є карієс або запальний процес у ротовій порожнині, попередньо пацієнти отримують відповідне лікування. Хірургічне втручання здійснюється у кілька етапів:

 1. Підготовчий період, який супроводжується введенням анестетика чи зануренням пацієнта у медикаментозний сон.
 2. Розсікання тканини між щелепою та ясною відповідно до обраної лікарем методики, їхній перерозподіл з метою надання нормального анатомічного положення.
 3. Накладення швів лігатурною ниткою, що з’єднує клапоть слизової оболонки та окістя.
 4. Розміщення на рані пов’язки з антисептиком.

Тривалість післяопераційної реабілітації залежить від загального стану здоров’я пацієнта та обраного методу лікування.

Вестибулопластика у клініці SmileClinic доступна дітям і дорослим за наявності у них відповідних показань. Рекомендується провести операцію в ранньому дитячому віці, оскільки у дорослому стані така процедура та реабілітація триває більш довго. Ціна вестибулопластики визначається з урахуванням застосовуваної методики, вартості витратних матеріалів, наявності супутньої патології.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)