Видалення ретинованого зуба

Особливості видалення ретинованого зуба

Неправильний ріст зубів вважається однією з найчастіших причин звернення до стоматолога. За статистикою, ретенція спостерігається у пацієнтів різних вікових категорій і торкається, як правило, ікол і премолярів верхньої щелепи, третіх молярів на нижній, не так часто ⎼ центральних, бокових різців. Своєчасний огляд, лікування в професійній стоматології допоможуть максимально швидко вирішити проблему, нівелювати неприємну симптоматику й відновити повноцінну функцію жування.

Ретенція: природа зубощелепної аномалії

Ретинованим зубом вважають такий, який не прорізався повністю й частково чи повністю закритий кістковою тканиною, яснами, слизовою оболонкою. Доволі часто патологія вражає «зуби мудрості». Аномальні різці чи ікла зазвичай розвинені повноцінно, але не можуть рости правильно через перешкоду, займають позицію під різним кутом, викликають больовий синдром. Ігнорування патологічного росту зуба з часом призводить до формування неправильного прикусу, запальних захворювань порожнини рота, кісткової тканини щелепи, патологічного нахилу в сторону дефекту, карієсу, порушення функцій вимови звуків, ковтання, естетики обличчя. 

Видалення ретинованого зуба

Причинами формування ретинованих зубів стають загальні та місцеві фактори:

 • неправильна позиція зубного зачатка;
 • аномальний шлях прорізування (найчастіше відіграє роль генетична схильність);
 • недостатній розвиток зубних дуг, дефіцит місця для зуба, який прорізується, раннє видалення молочних зубів;
 • перешкоди для повноцінного прорізування: надкомплектні одиниці, одонтоми;
 • анкілоз у результаті травми, операції.

Провести індивідуальну діагностику та розробити ефективну стратегію видалення ретинованого зуба мудрості в Києві допоможуть спеціалісти сучасної стоматологічної клініки Smile Clinic (метро Осокорки та Позняки). Обстеження проходить виключно з використанням передового обладнання та інноваційних методик. Ціна визначається залежно від масштабу, складності огляду. Діагноз ставиться на основі скарг пацієнта, стану зубощелепної системи та проведення рентгенографії.

Особливості видалення ретинованого зуба

Для вирішення стоматологічної проблеми найчастіше пропонується хірургічна тактика, яка дозволить сформувати вільне місце для ретинованого зуба, або процедура видалення.

Показання:

 • Перикоронарит (запалення під капюшоном зуба Мудрості)
 • набряк щоки, ясен;
 • Недостатньо місця в ряду, перед ортодонтичним лікуванням
 • Ускладнене відкривання роту
 • відчуття гострого болю;
 • необхідність протезування, ортопедичного лікування.

Видалення ретинованого зуба

Видалення ретинованого зуба не дозволено при хворобах серцево-судинної системи, наявності інфаркту міокарда в анамнезі за останній рік, запальних захворюваннях у гострій формі, інфекційному процесі. Якщо коронку видно доволі добре, як правило, екстракція здійснюється за допомогою щипців, штикоподібного елеватора. У протилежному випадку необхідне випилювання бормашиною. Планування покрокової терапії проводиться індивідуально.

Ключові етапи видалення ретинованого зуба:

 1. Знеболення (використовується місцева анестезія чи седація, препарат колють завчасно).
 2. Розріз м’яких тканин для створення доступу до ретинованого зуба, формування отвору в кістці за допомогою бормашини або пьезотома
 3. Видалення зуба з використанням елеватора (фрагментами або повністю).
 4. Заповнення простору в кістковій тканині штучним матеріалом (у разі потреби).

Видалення ретинованого зуба

Час проведення та вартість маніпуляцій визначаються індивідуально, що залежить від клінічної ситуації, особливостей здоров’я пацієнта, складності втручання. Після операції 

 • Тримати марлевий тампон 60хв
 •  Дві годин не вживати їжу
 • Приймати знеболюючі при потребі
 • бережно проводити гігієну ротової порожнини, 
 • виконувати всі рекомендації спеціаліста для швидкого відновлення.
 •  У складних випадках може знадобитись приймання знеболювальних, кровоспинних препаратів, рекомендуються антибіотикотерапія, відмова від гострої їжі на час загоєння рани, полоскань протягом першої доби та механічних навантажень на прооперований зуб. У нормі під час відновлювального періоду може спостерігатись незначний набряк чи підвищення температури тіла, при виникненні важких проявів запалення, гаймориту, ускладненнях необхідно терміново звернутись до лікаря.

Стоматологічна клініка Smile Clinic у Києві гарантує якісне обстеження та ефективне видалення ретинованого зуба за прийнятною ціною, без емоційного дискомфорту та негативу.

ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

Анна Ткаченко
Анна Ткаченко
2024-03-12
Я наважилась на видалення одразу чотирьох вісімок під седацією і це було моє найкраще рішення! Не страшно, не боляче і без стресу! Реабілітація минула швидко, у клініці мені дали всі необхідні поради, що треба робити після операції, і навіть підтримували морально, телефонували спитати, чи все добре) Дуже дякую за турботу та професіоналізм!
Олександра Кушніренко
Олександра Кушніренко
2024-02-12
Чудова клініка з привітними адміністраторами та затишною атмосферою. Прекрасні лікарі, Андрій Миколайович та Євген Ігорович, працювали над моєю посмішкою та здоровʼям зубів. Приємно що на прийомах завжди дослухаються до мене, піклуються про комфорт, перепитують чи все добре, з таким відношенням завжди відчуваю себе в надійних руках і страху зовсім немає. Рекомендую!
Людмила Глущенко
Людмила Глущенко
2024-02-09
Вже кілька років я та моя родина користуємося послугами Смайл клінік. Впевнено можу рекомендувати лікаря Маринюк Євгена Ігоровича за якісно виконані роботи, клієнтоорієнтований підхід та чіткі рекомендації. Дякую✨
Анжела Добровольська
Анжела Добровольська
2024-01-30
Чудова стоматологія, лояльні ціни, привітний персонал.
Alex F
Alex F
2024-01-27
Дуже радий, що натрапив на цю клініку. Тут працюють справжні профі та просто хороші люди. Дуже порадував сучасний підхід, нові технології в лікуванні. Все обговорюється з пацієнтом та видно на екрані по знімкам.
Светлана Черес
Светлана Черес
2024-01-17
Завжди лікую зуби у лікаря Євгенія, про що ні разу не пошкодувала. Щоразу це безболісна процедура. Добре, що лікар періодично запитує, як ти себе почуваєш, чи можливо навіть потрібна перерва. Тому на прийомах почуваю себе впевнено. Сам лікар дуже уважний, старається все зробити максимально ідеально і щоб поліковані зуби виглядали натурально. Рекомендую!
Артем Соколов
Артем Соколов
2023-12-30
Хороша клініка "від дверей до крісла". Привітний уважний адміністратор, чудові лікарі Маринюк Євген Ігорович та Дмитро Віталійович. Євген Ігорович надав вичерпну консультацію, план лікування та реалізував його більш ніж чудово. Окремо хочу виділити уважність лікаря та точність усіх прогнозів щодо поведінки вилікуваних зубів та рекомендацій за доглядом. Ніяких неприємних сюрпризів! Дмитро Віталійович виконав видалення двох зубів мудрості на одній стороні: на ранок жодних набряків та проблем.
Юлия Ивановна
Юлия Ивановна
2023-12-29
Ставила импланты у Дмитрия Витальевича, очень благодарна ему за высокий профессионализм, он чудесный человек и хирург-имплантолог.Поздравляю коллектив клиники с новогодними праздниками и желаю ещё большего процветания. Вы лучшие!
Диана Ищук
Диана Ищук
2023-12-26
Велика подяка лікарю Дмитру Віталійовичу, за проведену імплантацію та встановлення зубних протезів моїй мамі. Уважний лікар, професіонал у своїй справі. Результат супер! Також хочеться відзначити персонал, який працює в клініці. Дуже ввічливі. Окрема подяка адміністратору Єлизаветі за теплий прийом в клініці. Рекомедуємо! ❤️
Тетяна Глазкова
Тетяна Глазкова
2023-12-25
Дуже рада, що потрапила саме до цієї клініки, де працюють дуже привітні люди – з моменту запису по телефону та до виходу з клініки – лише позитивні емоції. Лікарі дуже уважні та акуратні, розповідають усе, що роблять та відповідають на всі запитання. Загалом дуже комфортна обстановка. Велику подяку хочу висловити фахівцям клініки "Smile Clinic", особливо хірургу – Різніченко Дмитру, терапевту – Маринюк Євгену, ортодонту – Ніколаєва Аріні, чудові лікарі, професіонали своєї справи! Дякую Вам за працю! Більше не боюсь стоматологів, за здоровою усмішкою тільки до вас!)